POLİTİKA

Erdoğan: Batı'dan ne bekleyeceğiz?

Cumhurbaşkan Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde düzenlenen Fahri Doktora Tevdi Töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında, Batı'ya yüklenerek, "Artık bizim ölçümüz ülkemiz ve milletimizin bekası için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaktır." dedi.

Erdoğan: Batı'dan ne bekleyeceğiz?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, Batı dünyasının çifte standardını ve Türkiye'ye yönelik çelişkilerle tutumunu eleştirerek, "Türkiye için Batı'dan biz ne bekleyeceğiz?" diye sordu.

"Batı'dan biz ne bekleyeceğiz?"

Benim uluslararası bu saldırılardan en ufak korkum, endişem yoktur. Benim için asıl olan milletimdir. Yoksa Batı ne diyor? 53 sene Avrupa Birliği'nin kapısında bekletilen Türkiye için Batı'dan biz ne bekleyeceğiz? Kendimizi aldatmayalım. Biz, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. İnanın, çalışalım gayret edelim, ilim olarak değerli hocalarım şu sevgili öğrencilerimizi geleceğe hazırlasınlar, biz bunları sollayıp aşar geçeriz. Türkiye son 3 yıldır yaşadığı hadiseler sebebiyle artık olaylara bakış açısını değiştirmiş, kendisine yeni yol çizmiş bir ülkedir. Artık bizim ölçümüz ülkemiz ve milletimizin bekası için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaktır.

Konular: biz, cumhurbaşkanı erdoğan, türkiye, batdan ne bekleyeceğiz,

Yorumlar