POLİTİKA

Erdoğan: Biz Hollanda'yı Srebrenitsa'dan tanıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı programında konuştu. Erdoğan, konuşmasında Hollanda'ya sert ifadelerle yüklenerek "Biz Hollanda'yı Srebrenitsa'dan tanıyoruz. Biz bunları 8 bin Boşnak'ı nasıl katlettiklerinden tanırız" dedi.

Erdoğan: Biz Hollanda'yı Srebrenitsa'dan tanıyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek 14 Mart Tıp Bayramı programına katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"14 Mart bu ülkenin okumuş gençliğinin iftihar beratıdır. Birileri hala gençlerin parlamentoya girip girmemesini konuşuyor. Bu gençlerle biz iftihar ediyoruz, onlar girmeyecek de kim girecek parlamentoya? 15 Temmuz darbe teşebbüsü karşısında sağlık teşkilatımızın personeli fedakarlıkla çalıştı. Ben o cefakar sağlık çalışanlarımızın terör bölgesinde de nasıl mücadele verdiğini biliyorum. FETÖ mensuplarının kendilerine bağlı özel hastaneleri de nasıl saf dışı bıraktıklarını biliyoruz.

Hollanda'ya hatırlatma

Savaşın bile bir ahlakı bir kuralı vardır. Savaşta bile sağlık ekiplerine ateş açılmaz. He Hollandalı gibi olursa ateş açar, onu da söyleyeyim. Çünkü biz Hollanda'yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız. Bu milletin alnı aktır ama onların alnı kapkaradır. Onların karakterinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnak'ı orada nasıl katlettiklerinden tanırız.

Merkel'e sert tepki 

Cumartesi gecesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza yapılan saygısızlık aynı zamanda uluslararası diplomasiye yapılmıştır. Avrupa'nın savunduğunu iddia ettiği demokrasi toplanma hürriyeti milyarlarca insanın gözünde değeri kalmamıştır. Çıkmış Almanya Şansölyesi ben onların yanındayım diyor, ondan farkı olmadığını biliyoruz. Onlar da atlarıyla itleriyle saldırıyor siz de atınız itinizle saldırıyorsunuz. Trabzonlu Hüseyin Kurt kardeşimize köpekleriyle saldırıyorlar. Kendisiyle görüştüm, acil şifalar diledim. Avrupa ülkelerinin destek veriyor olması manidardır.


Konular:

Yorumlar