POLİTİKA

Erdoğan çağrısını Kayseri'de de yeniledi

Kayseri Sanayi odası ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faiz ve döviz çağrısını yeniledi.

Erdoğan çağrısını Kayseri'de de yeniledi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Sanayi Odası tarafından Flamingo Düğün Sarayı'nda düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yaptı.

İşte o konuşmadan satır başları

Siz değerli iş adamlarımızı özellikle böyle anlamlı bir toplantıda bizi bir araya getirmeniz nedenle şükranla anıyorum.Yaklaşık bir yıllık aranın ardından Kayseri'de siz ticaret erbabımızla bir araya gelmekten memnuniyet duyuyorum. Kayseri Sanayi Odası ödül töreninin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

15 Temmuz'da yapamadıkları dövizle yapmaya çalışıyorlar

15 Temmuz sonrası ekonomimizde sahnelenmeye çalışan oyunun hepiniz farkındasınız. 15 Temmuz'da gerçekleştiremedikleri darbeyi faizle dövizle yapmaya çalışıyorlar. Eğer vatan seversek şu dövizleri TL'ye çevirelim. 

Faiz oranlarını düşürelim

Kanal İstanbul çalışmaları devam ediyor. Biz inandık başaracağız. Önümüzü kesemeyecekler. Faiz oranlarını ne olursa olsun düşürmemiz gerekiyor. Faiz düşsün ki yatırım yapılabilsin. Faiz  4.6'ya kadar düşmüştü,önümüze gezi olaylarını getirdiler. Bu FETÖ'cü hainler milleti tanısalar bu milletin her türlü ihanete karşı hazırlıklı olduğunu bilirlerdi. 

Kimse bu ülkeye diz çöktüremez

Bir devletin asıl gücü insandır. İnsan varsa yatırım var, insan varsa sermaye var. Döviz yerine TL çağrımıza kulak verenleri gördükçe ülkeye olan inancımız daha da artıyor. Devlet ile millet arasındaki bağ oldukça hiçbir operasyon bu ülkeye diz çöktüremez.

Su uyur FETÖ'cüler uyumaz

Artık terör örgütlerine akrşı acımasız vatandaşına karşı merhametli bir devlet var. Su uyur FETÖ'cüler uyumaz.Karşımızda akidesi bozuk bir yapı olduğunu unutmamalıyız.Örgüt mağduriyet edebiyatı üzerinden kendini aklamaya çalışıyor. FETÖ üyelerine yaptıklarının hesabını sormak bizim boynumuzun borcudur."

Konular: erdoğan,

Yorumlar