POLİTİKA

Erdoğan: Senin her tarafın yaptırım olsa ne olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan "Milli Tarım Projesi" toplantısında konuştu.

Erdoğan: Senin her tarafın yaptırım olsa ne olur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB referandumu için ilk kez tarih verdiği konuşmasında, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'un Türkiye'deki idam tartışmaları hakkında yaptığı yaptırım uygulama tehdidi hakkında net konuşarak, "Senin her tarafın yaptırım olsa ne olur." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının o bölümü:

Avrupa'ya rest

İdam önüme geldiğinde onaylarım. Buradan sonra millete sorulacak.

Batı idam olmaz diyor. Ey batı, bu milletin kaderi sizin elinizde değildir.

Kimsin sen? Oradan bir parlementonun başkanı. Sen ne zamandır Türkiye adına karar verme yetkisine sahip oldun? 53 yıldır AB'ye Türkiye'ye almamışsın.

Siz önce verdiğiniz sözleri tutun. Avrupa'da kongresindeki terör destekçilerini temizleyin önce. Avrupa'nın her yerinde terör örgütü ajanları cirit atıyor. Onlara her türlü desteği vereceksiniz, sonra Türkiye'ye müzakereleri durdururuz.

Geç kaldınız, hemen kararınızı verin. Ben diyorum ki, yılsonuna kadar sabredelim, sonra millete gidelim. İngiltere bile millete gitti.

Terbiyesize bak, yaptırım uygularız diyor. Sen her tarafın yaptırım olsa ne olur.


AB için tarih verdi

Sayın Başbakan bakanlar burada ben de Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki yıl sonuna kadar sabredelim ondan sonra millete gidelim. İngiltere bile millete gitti ihtiyacı yoktu AB içindeydi millet çıkalım dedi çıktılar. Bunlar (AB) dürüst değil, sözünü tutmadı. Dürüst olanlarla yol yürüyeceğiz olmayanlarla değil.

Konular: cumhurbaşkanı erdoğan, milli tarım projesi, Avrupa Parlamentosu, tarım,

Yorumlar