POLİTİKA

Erdoğan, suikastçi hakkında konuştu: Bunu gizlememize gerek yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Büyükelçisi Karlov suikastinin arkasında kim olduğuna yönelik soruya "FETÖ" cevabını verdi.

Erdoğan, suikastçi hakkında konuştu: Bunu gizlememize gerek yok
Ankara Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Arnavutluk Cumhurbaşkanı Nişani'yle görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Rusya Büyükelçisi Karlov suikastine ilişkin, "Bağlantıların öncelikli olanı tamamıyla FETÖ terör örgütüne mensup olduğudur. Bunu gizlememize gerek yok." dedi. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri:

Bağlantıların öncelikli olanı tamamıyla FETÖ Terör Örgütüne mensup olduğudur yani bunu gizlememize filan gerek yok. Yetiştiği yerden tut, iltisaklarına varıncaya kadar onlar bunu gösteriyor.

Bundan sonraki süreci de tabii şu anda Rusya'dan da biliyorsunuz gelen soruşturma heyetiyle bizim soruşturma heyetlerimiz birlikte çalışmalarını yürütüyorlar.

Birlikte bu çalışmayı yapmak suretiyle de temenni ediyorum ki en kısa zamanda bir neticeye varılacak. Bu kişinin yurt dışındaki bağlantıları nelerdir, buna yönelik de bazı ipuçları var.

Şu anda Milli İstihbarat Teşkilatımız, diğer soruşturma birimlerimiz, çalışmalarını sürdürüyor. Nihai neticeyi, neticelendikten sonra açıklayacağız.

Karlov'un böyle bir suikaste kurban gitmesi gerçekten bizi üzmüştür. 

Türkiye'nin iç işlerine hiçbir zaman müdahil olmamış, tam aksine Türkiye-Rusya ilişkilerini nasıl daha iyi noktalara taşırım gayretinde olmuştur.

"Nasıl canlı yakalanmadı" diyorlar. İstanbul'da canlı yakalayalım dediler, ne oldu, orada 5 polisimizi şehit etti.

Burada da vuran arkadaşımız, kendi elini tekrar öbür tarafını sallayınca bomba endişesiyle vurma durumunda kaldı.

Konular: cumhurbaşkanı erdoğan, fetö, terör orgütü,

Yorumlar