POLİTİKA

Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosuna rest!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 32. İSEDAK Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan İslam dünyanın bir araya geldiği toplantıda Avrupa Parlamentosunun Türkiye için yapacağı oylama için  "Sonuç ne çıkarsa çıksın bu oylamanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur"açıklamasını...

Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosuna rest!
"Barış dolu bir dünyanın mümkün olduğunu ortaya koymak için bir aradayız. Bugün burada çocuklarımıza daha iyi gelecek sağlamak için bugün buradayız. Meseleleri gönlümüz ve dilimiz arasına perde koymamak için buradayız. Dünya gündemi esir alan krizlerin neredeyse tamamı islam ülkelerinde gerçekleşiyor. Akdeniz'in suları açlıktan sefaletten kaçan 5 bin mazlumun hayatını almıştır. Özgürlük dersi verenler kendilerine sığınan çocukları korumaktan aciz oldular.

Neo haşhaşilerdir 

Çanakkale'yi geçilmez kılan silah ve mühimmatlardan ziyade milletimizin iman gücüydü. 40 yıllık siyasi hayatımızın en zor dönemlerinde Allah'ın yardımını her zaman yanımızda hissettik. En son örneği 15 Temmuz gecesi yaşadıklarımızdır. FETÖ günümüzün neo haşhaşileridir. 

Avrupa Parlamentosu'nun hiç bir önemi yok 

Tüm dünyaya sesleniyorum. Avrupa Parlamentosunun yapacağı ve sonuç ne çıkarsa çıksın bu oylamanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Bu ülkenin istiklal ve istikbal mücadelesi orada ellerin havaya kalkıp inmesi ile kesintiye uğrayacak değil. Bu millet tatlı su demokrati olmadığını özgürlük için canını feda edebileceğini 15 Temmuz'da göstermiştir. Avrupa Parlamentosunun bu oylaması onların teröristlerin yanında olabileceği göstermiştir. Zaten teröristler Avrupa'da cirit atıyor.

Diktatör diyorlarsa bence iyidir

Gelin artık tavrımızı ortak belirleyelim. Sömürülen ülkeler olmaktan çıkalım. Oyun yine islam ülkelerinin üzerine. Yani biz terörist yetiştiriyoruz onlarda öyle bir şey söz konusu değil. Bütün bunlar çifte standart yansımasıdır. Eğer bunlar birine diktatör diyorsa bence iyidir. Orada tam tersini düşüneceksin. Çünkü onların çıkarlarına gelmiyor.

Sandıktan çıkana saygı duyacaksın 

Amerika bir seçim yaşadı, hesap tutmadı. Seçimi Trump kazandı. Amerika'da, Avrupa'da sokaklara döküldüler diktatör demeye başladılar. Sandık demokrasi değil mi, sandıktan çıkana neden saygı duymuyorsunuz. Hadi saygı duyun. Bize de Müslümanların alehine konuştu diyorlar, bugün konuşulur sonra bu yanlış düzeltilir. Bizim oyuna gelmemiz lazım. Demokrasi diyorsan sandıktan çıkan neticeye saygı duyacaksın.

İSEDAK'ın önemi 

2012'de kabul edilen İSEDAK stratejisi 1984'ten beri yeni bir ivme kazandırdı. Stratejinin uygulama mekanizması, çalışma şekli uygun bir şekilde işliyor. Ticaret hacmimizi artırmalıyız. 2015 yılında 347 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmış bulunuyoruz. Ülkelerimizin ticaret alanındaki potansiyeli göz önüne alınınca yüzde 25 bir artışla geleceğe taşıyalım. Bu bir sınır değil. Üzerine taşıma kabiliyetini ortaya koyabiliriz. Yüzde 25 olmazsa olmazımız olmalı."

Konular:

Yorumlar