POLİTİKA

Erdoğan'dan Bahçeli'ye teşekkür: Efradını cami, ağyarını mani...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etiyopya Cumhurbaşkanı Wirtu ile ortak basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan Bahçeli'ye teşekkür: Efradını cami, ağyarını mani...
Ankara Beştepe'de bulunan Cumhrubaşkanlığı Külliyesi'nde Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından bazı öne çıkanlar:

(TBMM'den geçip onayına sunulan anayasa değişikliği hakkında) Parlamentoda uzun uzadıya yapılmış değerlendirmeler var. Benim de cumhurbaşkanı olmam hasebiyle, bunun üzerinde değerlendirmeler yapmam gerekiyor. 

Bir de mevsim koşulları itibariyle de, "nasıl, ne zaman" bunun değerlendirmesini de arkadaşlarla beraber yapıyoruz. 

Sadece okuyup onay vermek veya reddetmek değil, her yönüyle değerlendirmeler yapıyoruz.İstikametimiz belli

Hangi istikamette yürüdüğümüz bellidir. Çok açık net zaten ortadadır. Bu süreç önem arzediyor. Ve bu konuda da, özellikle ülkemizi terörize etmek isteyen anlayışlar bellidir. Terörize etmek isteyen anlayışların milletim tarafından kabul edilmeyeceğine inanıyorum. 

Bahçeli'ye teşekkür
 
Şüphesiz ki, Cumhurbaşkanı olarak, ülkemi terörize etmek isteyen anlayışla yol yürüyenlerle hiçbir zaman bizim bir fikir birlikteliğimizin olması mümkün değil. 
Hatta bugün, Sayın Bahçeli'nin yapmış olduğu konuşmayı efradını cami, ağyarını mani (oldukça açıklayıcı ve ayırt edici) bir konuşma olarak gördüm. Kendisine de teşekkür ediyorum.


"Evet" dediğimi açıkladım

Milletimizin birliği, vatanseverliğimizin tezahürü için, güven ve istikrarla Türkiye'nin aydınlık bir geleceğe yürümesi için bu işe zaten "evet" dediğimi Mersin'de açıkladım. Zamanlamayı beklemekle ilgili bir süreçtir. Olay sadece zamanlamadır.

Ben inanıyorum ki milletim hiçbir zaman, Kandil'e, İmralı'ya, onlarla omuz omuza veren bu terör örgütlerine olumlu bir sinyal vermeyecektir. Öyle zannediyorum ki, bu hafta içinde biz de kararımızı veririz.

 

Konular: Mulatu Teshome Wirtu, eski büyükelçi, türkiye, etiyopya,

Yorumlar