POLİTİKA

Erdoğan'dan CHP'ye mesaj: Hans'ı bırak! Ahmet ne der?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aksaray'da Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının toplu açılış törenine konuştu.

Erdoğan'dan CHP'ye mesaj: Hans'ı bırak! Ahmet ne der?
Aksaray'da Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının toplu açılış töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın katılımıyla yapıldı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye yüklenerek, "Corc, Hans ne der diyor. Sen Corc'u, Hans'ı bırak! Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma ne der? Şu anda toprağın altındaki Mehmedim ne der? Buna bakacaksın. Mehmedimin bu noktada kanı yerde kalırsa bunun hesabını veremezsiniz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Neler oluyor görüyorsunuz. Bunların hepsi sizin için bu millet için! Öyle mi? 16 Nisan öyle mi? Maşallah Allah nazardan saklasın. Buraya yola çıkarken imzayı attık.

Bugünkü törenimizle Tuz Gölü'nün altındaki depolara ilk doğalgaz basma işlemini başlatıyoruz. İlk aşamada buradan ülkemizin günlük ihtiyacının 6'da 1'i kadarı temin edilecek.

Burada size bir de müjde veriyorum: Aksaray bunlara layık. Siz bizi hiçbir zaman bu yolda yalnız bırakmadınız. Açılışını yaptığımız 1,2 milyar metreküplük doğalgaz kapasitesini 5,4 milyar metreküpe çıkaracak yeni bir yatırımı da başlatıyoruz.Bu yatırımda devreye girdiğinde günlük doğalgaz miktarı 80 milyar metreküpe çıkacak. Elhamdülilllah nereden nereye...

Bunlar basit yatırımlar değil. Bizim hizmetimiz ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Kardeşlerim bu hayır'cılar varya bunlar sadece laf üretirler. Bunlarda hizmet yok. Ama biz size aşığız. Biz Ferhat'ız! Sizler de Şirin! Bu aşk olursa olur.

Yan gelip yatarak bunlar olmaz. Bu aşk olursa boğazın altına Avrasya Tüneli'ni yaparsınız, Osmangazi'yi yaparsınız.

Bu sistem bileklerimizde prangaydı. 16 Nisan'da bileklerimizdeki prangaları söküp atmaya hazır mısınız!
"16 Nisan'da referanduma gideceğiz"

4 yavrusu İmam Hatip'te okuyan bir babayım. Kapılarda çok çile çektik, kızlarımı baş örtülerinden dolayı katsayı nedeniyle istedikleri üniversiteye almadılar. Bugüne kadar bizi kimse eğemedi, eğdirtmedi.
Şimdi şu millet Allah'ın izniyle elele verdiği sürece biz ülkemizi de muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız.

Türkiye yönetim sistemini değiştirme yolunda önemli bir kavşağa geldi. Buraya gelirken imzayı attım. Şimdi süre başladı. İnşallah 16 Nisan'da benim aziz milletim sandığa gidiyor.

Selçuklu'nun, Osmanlı'nın, Cumhuriyet'in şehri Aksarayım da bu sürece tarihi bir destek vereceğine inanıyorum. Siyasi hayatımızın her döneminde, her adımında olduğu gibi bu konuda da milletimziin iradesinin, tercihinin, talebinin başımızın üzerinde yeri vardır.

16 Nisan'da referanduma gideceğiz. Siyasi hayatımın her döneminde olduğu gibi bugünde milletin tercihinin başımızın üzerinde yeri vardı. Hiçbir zaman millete tepeden bakanlardan olmadık, olmayacağız. Biz bu millete hakim olmaya değil, hadim olmaya geldik.


"16 Nisan'da tek vatan, tek bayrak için evet"

Ah kardeşlerim! Sonunda ne olacak, Cumhurbaşkanı olsan Başbakan olsan trilyarder olsan ne yazar? Öleceğiz. Gideceğimiz yer 2 metreküp toprak. Musalla taşında er kişi, hatun kiş niyetine diyecekler. Geçin bunları, tevazu... Millete tepeden bakılmaz, milletle elele olunur.

Ben diyorum ki bu yolculukta hani Aksaray'ın bir türküsü var... Kesik çayır biçilir mi... Biz milletimizi seviyoruz, bayrağımızı, vatanımızı seviyoruz. Gerekirse baş veririz, gerekirse darbelere göğsümüzü siper ederiz.

16 Nisan'da tek vatan için tek devlet için tek bayrak için evet diyoruz. Bizi bölmek istediler bölemediler. Çünkü biz 80 milyon tek milletiz.


"Sen Corc'u, Hans'ı bırak!"

Bu konuda benim kanaatimi biliyorsunuz. İnşallah 16 Nisan bu işin sinyali olacak. Millet böyle dedikten sonra bunun önünde durulur mu? Askerimi, polisimi, köy korucumu, vatandaşımı şehit edenlerin akıbeti aynen dediğiniz gibi idamdır. Parlamentoya gelir, parlamentoda yasama organı anayasayı değiştirir ve adımını atar. Buna evet mi? Ana muhalefet bundan çekiniyor.

Corc, Hans ne der diyor. Sen Corc'u, Hans'ı bırak! Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma ne der? Şu anda toprağın altındaki Mehmedim ne der? Buna bakacaksın. Mehmedimin bu noktada kanı yerde kalırsa bunun hesabını veremezsiniz. Ağlayan annenin gözyaşlarını dindiremedikten sonra olmaz!"Açık ve net söylüyorum"

Onun için 16 Nisan'da evet. Açık ve net söylüyorum; Kandil'le, PKK'Yla, DHKP/C'siyle, terör örgütleriyle elele vermek suretiyle benim milletimin kalkıp iradesine ipotek koymak isteyenler inanıyorum ki, 16 Nisan'da ne diyor orada "Kararımız Evet" Buradan STK'lara, borsaya, ticaret odasına teşekkür ediyorum. Aksaray'ın birlikteliğine teşekkür ediyorum. Bu birlikteliğinizin devamına teşekkür ediyorum.Bakın bunların arkalarındaki güçlerin yüz yıl önce olduğu gibi türkiye'yi parçalayarak kendilerine köle etmeye çalışanlara 14 yıldır pabuç bırakmadık. Biz kimsenin kulu kölesi olmayız. Milletimize de kimsenin boyun eğdirtmesine izin vermeyiz.

Konular: açılış, izle, Recep Tayyip Erdoğan, açıklama,

Yorumlar