POLİTİKA

Erdoğan'dan Diriliş ekibine destek: Beyefendi izleyememiş...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen TRT World tanıtım gecesinde konuştu. Erdoğan, salonda bulunan Diriliş Ertuğrul ekibine Doğan Medyası tarafından yapılan organizasyondaki terbiye dışı harekete değinerek, Okan Bayülgen'e tepki gösterdi.

Erdoğan'dan Diriliş ekibine destek: Beyefendi izleyememiş...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen TRT World'ün tanıtım gecesinde konuştu.

Doğan Medyası tarafından düzenlenen ödül töreninde TRT dizisi Diriliş Ertuğrul ekibine yapılan saygısızlık hakkında değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, o gecedeki saygısızlığa yaptığı konuşmayla son süsü koyan Okan Bayülgen'e de tepki gösterdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

TRT World'ün Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olacağına inanıyorum. Türkiye'nin, etrafında yaşananlara sırtını dönmesi mümkün değildir.

Dünyanın bir tarafı kan revan içindeyken küresel barış olmaz. Bölgemiz huzura ermeden Türkiye'nin huzurunun olmayacağını biliyoruz. Dünyanın bir tarafı kan revan içindeyken küresel barışın olmayacağını biliyoruz.

Aynı olaylar ABD'de olunca üç maymunu oynadılar

Küresel medya kuruluşları ne kadar ilkesizlik varsa yapmaktan çekinmediler. Gezi olaylarında uluslararası basın kuruluşlarının nasıl yanlı davrandıklarını biliyoruz. Aynı olaylar Almanya ve ABD'de olunca üç maymunu oynadılar. Mısır'da demokrasi katledilirken bu medya kuruluşları sırra kadem bastılar.

Manşetleri hazırdı, hepsi boşa gitti

Kimse bize parmak sallamasın, bu ülke kendi kaderini tayin etme iktidarına sahiptir. Darbe başarılı olsaydı uluslararası medya bunu meşrulaştırmaya çalışacaktı. Manşetleri hazırdı, hepsi boşa gitti.

Diriliş Ertuğrul'a destek

"(Diriliş Ertuğrul Dizisi) Az önce Diriliş'in yönetici ve kadrosuna onu söyledim. Onların o şekilde yorum yapmalarına, değerlendirmelerine hiç kafanızı takmayın, yola devam edin. Bu millet sizi bağrınıza basmış, onlar bassa ne yazar, basmasa ne yazar. Onların orada verilecek şekli bir ödülü önemli değil, asıl önemli olan şu milletin gönlünü siz kazandınız, işte asıl mükafat, asıl ödül bu."

Konular: konuşması, saygısızlık, diriliş ekibi, erdoğan,

Yorumlar