POLİTİKA

Erdoğan'dan Fırat Kalkanı açıklaması: Şimdi hepsi ortadan kayboldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Bab'da terör örgütü DAEŞ'in dört bir taraftan kuşatıldığını belirterek, "Terörden arındırılmış güvenli bölge ilkesini tahakkuk ettireceğiz" derken, koalisyon güçlerinin de Türkiye'ye verdikleri sözleri tutmadığını açıkladı.

Erdoğan'dan Fırat Kalkanı açıklaması: Şimdi hepsi ortadan kayboldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

15 Temmuz sonrası darbe girişimi Gine Cumhurbaşkanı Conde bizi ilk arayanlardan, destek elini uzatanlardan oldu. Conde, darbe teşebbüsünün ardından ülkesindeki FETÖ'ye karşı harekete geçti. Gine'deki FETÖ okulları artık Maarif Vakfı tarafından yönetiliyor. FETÖ, ortak gayretlerimizle tarihin çöp sepetine atılacak.

Gine, yer altı zenginlikleri ile önemli bir potansiyele sahiptir. Gine ile ticaret hacmimizi ilk aşamada 250 milyon dolar seviyesine yükseltmeyi hedefliyoruz. THY'nin Konakri'ye ilk uçuşunun 30 Ocak 2017'de olacağını sizlere bu akşam müjdelemiş olayım.

Batı başkentlerinin şık kaldırımlarının altında Afrikalı kardeşlerimizin kanı ve gözyaşı vardır. Yakın tarihte elmas ve altın için insan kanı dökenler, bizlere insanlık dersi vermeye çalışıyorlar.


"Şimdi hepsi ortadan kayboldu"

El Bab'da terör örgütü DEAŞ'ı dört bir taraftan kuşatmış durumdayız. Koalisyon güçleri verdikleri sözleri tutmuyorlar.

(Fırat Kalkanı Harekatı) Koalisyon güçleri ne diyordu başından, 'DEAŞ terör örgütüne karşı bütün mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz' diyorlardı. Hatta bizi de DEAŞ'a destek vermekle suçluyorlardı. Şimdi hepsi ortadan kayboldu. Tam aksine terör örgütüne, DEAŞ da dahil olmak üzere, YPG, PYD bunlara destek veriyorlar. Çok açık, net ortada. Hepsinin tescilli olarak, bütün resimle, fotoğraflarıyla, video kayıtlarıyla elimizde belgeleri var. Öyle veya böyle şu anda biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Şehitlerimiz var, canımız acıyor ama geri dönemeyiz artık. Çünkü biz terörden arındırılmış güvenli bölge ilkesini tahakkuk ettireceğiz.

"Masada terör örgütleri olmayacak"

Astana'ya terör örgütleri davet edilmemeli, edilirse buna sıcak bakmayız.

 

Konular: el bab, Beştepe, tahkkuk, konuştu,

Yorumlar