POLİTİKA

Erdoğan'dan Hollanda Başbakanı Rutte'ye "patron" dersi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda Başbakanı Rutte'nin "Bu ülkenin patronu biziz" şeklindeki açıklaması hakkında ders niteliğinde bir değerlendirmede bulunarak, "Hiçbir başbakan, patron olamaz. O ülkelerin patronu, demokrasilerde millettir." dedi.

Erdoğan'dan Hollanda Başbakanı Rutte'ye "patron" dersi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı ATV- A Haber ortak canlı yayınında gündeme ilişkin merak edilenlere açıklık getirdi. Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte hakkında çarpıcı ifadeler kullanarak, ders niteliğinde tarihi bir açıklamada bulundu.

Rutte'nin "Bu ülkenin patronu biziz" şeklindeki açıklaması hakkında değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir başbakan, patron olamaz. O ülkelerin patronu, demokrasilerde millettir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"'Patron benim' demek, milletine saygısızlıktır"

Hollanda diyor ki oradaki beyefendi, 'Bu ülkenin patronu biziz' diyor. Altına da bu fakirin resmini koymuş, üstüne de çarpı işareti...

Ya ben patron değilim zaten. Benim ülkemin patronu millettir, millet ey Rutte. Sen daha demokrasiyi anlamamışsın, bence demokrasiyi öğren.

Hiçbir başbakan, patron olamaz. O ülkelerin patronu, demokrasilerde millettir. Bir defa 'patron benim' demek, milletine saygısızlıktır.

Zaten bunlarda saygı yok ki ve biz bu ülkede hiçbir zaman patron olmadık, biz bu ülkede efendi de olmadık.


 

Konular: patron, millet, mark rutte, Demokrasi,

Yorumlar