POLİTİKA

Erdoğan'dan kongre öncesi mesaj: AK Parti'de gençlere yer vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gençlere yaptığı konuşmada 21 Mayıs'taki kongreyi işaret ederek "AK Parti'de gençlere hak ettikleri şekilde yer vermekte kararlıyız" dedi.

Erdoğan'dan kongre öncesi mesaj: AK Parti'de gençlere yer vereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunan gençlere seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere seslenişinde, "Bazılarının yeni nesille ilgili karamsar düşünceler taşıdıklarını görüyorum" diyerek, kendilerinin seçilme yaşını 18'e indirdiklerini hatırlattı. Erdoğan, 21 Mayıs'taki AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'ni hatırlatarak "Bu pazar günü yapacağımız partimizin büyük kongresinden itibaren gençlerimize hak ettikleri şekilde, gençlerimize yer vermekte kararlıyız." dedi.

Erdoğan konuşmasında konuyla ilgili şunları söyledi...

Bugün milli bayramımız olarak kutladığımız istiklal harbimizi yürütmek üzere samsuna çıkan Gazi Mustafa Kemal de, 38 yaşında, genç diyebileceğimizi bir yaştaydı. Bu pazar günü yapacağımız partimizi büyük kongresinden itibaren kendi inisiyatif alanımızda gençlere hak ettikleri yerleri vermeye kararlıyız. Bu düzenlemeleri gençlerimize ihsan değil haklarının gecikmiş teslimi olarak görüyoruz. Ben karşımda hep Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyacak bir gençlik gördüm gençlik görüyorum. 19 Mayıs Türk tarihindeki sayısız yeniden başlangıçlardan biridir. Özgürlük mücadelemiz değişik görünümler altında da devam etmiştir.

Erdoğan'dan gençlere: Kızıl elma size emanetErdoğan'dan gençlere: Kızıl elma size emanet

Erdoğan: İstanbul'da su yoktu, şimdi İzmir'de olmadığı gibiErdoğan'dan CHP'ye su göndermesi

 

Konular: cumhurbaşkanı erdoğan, erdoğan, ak parti

Yorumlar