POLİTİKA

Eski Beyttüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe FETÖ'den gözaltında!

Eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, FETÖ'nün örgüt içi haberleşme programı olan ByLock kullanıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı...

Eski Beyttüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe FETÖ'den gözaltında!
Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin 'mülkiye yapılanması'na yönelik yürüttüğü soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında daha önce Şırnak'ın Beytüşşebap ve Amasya'nın Hamamözü Kaymakamı olan Kadir Güntepe'nin, örgütün gizli haberleşme programı 'ByLock'u kullandığı tespit edildi. Hamamözü İlçesi'nde görev yaparken burada 'Amasya Kaymakamlar imamı' olan H.Ö. ile yüz yüze ve telefonda onlarca kez görüştüğü belirtilen, Elazığ Valiliğinde Hukuk Müşaviri olan Kadir Güntepe gözaltına alındı. 
 
Kayseri'de gözaltına alınan Kadir Güntepe'nin kente getirileceği belirtildi. 1 Aralık 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Elazığ Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atanan Kadir Güntepe'nin henüz Elazığ'da göreve başlamadığı belirtildi.

Kadir Güntepe kimdir?

İstanbul’da doğmakla beraber aslen  Rize’nin Çayeli ilçesindendir. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da lisans eğitimini ise Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.2009 yılında İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği Kaymakam adaylığı sınavını başarı ile vererek, Van Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Mülkiye müfettişi nezaretinde İstanbul’da Silivri ve Avcılar Belediyelerini ve Kaymakamlıklarını denetledi. Yozgat iline bağlı Akdağmadeni ve Çandır İlçelerinde vekil kaymakamlık, Hakkâri Yüksekova’da ise Kaymakam Refikliği yaptı. Ankara’da 3 aylık İngilizce dil eğitiminin ardından yurt dışı stajı kapsamında bir yıl süre ile İngiltere’ye gönderildi. Essex Üniversitesi’nde akademik amaçlı İngilizce kursunu başarı ile tamamladıktan sonra, Ankara’da kaymakamlık kursuna katıldı. 2012 yaz kararnamesinin ardından Hamamözü ilçesine atanan Kadir GÜNTEPE buradaki görev süresi dolduktan sonra 2015 Mülki İdare Yaz Kararnamesi sonucu Beytüşşebap ilçesine tayini çıkmıştır. Bir süre önce de Elazığ Hukuk Müşavirliği'ne atanmış olan Güntepe, evli olup bir çocuk babasıdır.

 

Konular: kadir güntepe, fetö, beytüşşebap kaymakamı, bylock,

Yorumlar