POLİTİKA

Genel Müdür Kemal rotayı müftülere çevirdi

Kasetle gelen CHP Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu, referandum öncesinde tutunacak dal arıyor. Daha önce muhtarlara mektup göndereceği açıklanan ve nabız yoklayan Kılıçdaroğlu şimdi de rotayı müftülere çevirdi.

Genel Müdür Kemal rotayı müftülere çevirdi
Türkiye'de 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum öncesinde liderler propagandalarını sergilemeye başlarken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan yeni bir hamle geldi.

Müftülere mektup yazacak

Kılıçdaroğlu, müftülere yazacağı mektupta özellikle camilerde referandum propagandası yapılmamasını rica edecek.

Sosyal medya etkin kullanılarak özellikle üniversite gençliğine ulaşılmaya çalışılacak. Radyo programlarına ağırlık verilecek.

Bu arada Kılıçdaroğlu, partililerden vatandaşlara, "Bu bir demokrasi seçimi. Güçlü bir demokrasiyi sürdürecek miyiz, güçlü bir parlamenter rejim mi oluşturacağız yoksa bütün yetkilerin tek kişiye verildiği Kuzey Kore modelini mi tercih edeceğiz?" sorusunu yöneltmelerini istedi. CHP, referandumda Anayasa değişikliğine “hayır” oyu kullanacağı düşünülen sağ partilere de destek sunacak. Özellikle CHP’li belediyelerin bulunduğu il ve ilçelerdeki reklam ve ilan panoları “hayır” görüşünü destekleyen sağ partilerle paylaşılacak.

Konular: muhtar, kemal kılıçdaroğlu, mektup, referandum,

Yorumlar