POLİTİKA

Gezi kalkışmasına destek veren Soros yine Türkiye'ye geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, gezi darbe kalkışmasında parmağı olduğunu açıklayan dünyaca ünlü Yahudi spekülatör George Soros'un, referandumda çıkan 'Evet' kararını hazmedemeyenlerin sokakları hareketlendirmek istediği ortamda Türkiye'ye geldiğini duyurdu.

Gezi kalkışmasına destek veren Soros yine Türkiye'ye geldi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Gezi kalkışmasına destek verdiğini açıklayan Yahudi asıllı ABD'li George Soros'la ilgili dikkat çeken bir gelişmeyi belirterek, "Soros'un şu günlerde Türkiye'ye gelmesi tesadüf olamaz. Yeni Gezi organizesi için gelmiş olması en muhtemel ihtimal." dedi.

Kimlerle görüştü?

Gökçek, ayrıca Soros'un Türkiye seyahatinde kimlerle görüştüğünün önemli olduğuna dikkat çekti.Hazımsızların Türkiye'yi karıştırma çabası

16 Nisan gecesi referandum sonuçlarının meşru olmadığını iddia eden çok sayıda 'hayırcı' özellikle İstanbul'un Beşiktaş ve Kadıköy ilçelerinde sokağa dökülerek slogan atmıştı.

Bu kişiler şimdilerde sosyal medya üzerinden ülke geneline yayılan sözde protesto gösterileri organize etmeye başladı.

Gezi kalkışmasına destek verdiğini açıklamıştı

Yahudi asıllı ABD'li spekülatör Soros, daha önce Gezi olayları sırasında sokağa çıkanlara hukuki ve tıbbi destek sağladığını itiraf etmişti.

Kılıçdaroğlu'nun Soros'la şok bağlantısı 

Konular: sokak, yahudi, türkiye, kimler,

Yorumlar