POLİTİKA

Gökçek'ten ABD'deki Türk vatandaşlarına uyarı!

ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Fort Lauderdale Hollywood Uluslararası Havalimanı’nda silahlı bir kişinin kalabalığa ateş açarak 5 kişiyi öldürdüğü 8 kişiyi de yaraladığı saldırı tüm dünya gündemine bomba gibi düştü. Saldırının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten ABD'de bulunan vatandaşlarımıza uyarı...

Gökçek'ten ABD'deki Türk vatandaşlarına uyarı!
ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Fort Lauderdale Hollywood Uluslararası Havalimanı'nda silahlı bir kişinin kalabalığa ateş açarak 5 kişinin ölümüne 8 kişinin de yaralanmasına sebep olduğu saldırı, ülkede art arda şokların yaşanmasına da sebep oldu.

Saldırganın 2 ay önce "Amerikan merkezi istihbarat teşkilatı (CIA) tarafından DAEŞ'e katılmaya zorlandığını" Amerikan federal soruşturma bürosuna (FBI) giderek itiraf ettiğinin de ortaya çıkması üzerine, olay dünya gündeminde de ciddi yer edindi.

Gökçek'ten uyarı

Saldırının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ABD'de bulunan vatandaşlarımızı uyardı.

Yaşanan saldırı sonrası, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'ye destek veren ve 15 Temmuz'da vatandaşlarımızı şehit eden FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'e sahip çıkan ABD'ye başsağlığı dileyen Gökçek, "Ama unutmayalım, besle kargayı oysun gözünü" dedi.

ABD'de büyük havaalanlarından uzak durun

Saldırının ardından ABD'deki vatandaşlarımıza uyarıda bulunan Gökçek, ABD'de büyük havaalanlarından uzak kalınması çağrısında bulundu ve ABD Büyükelçisi John Bass'a endişeli olduğumuzu belirtti.

İşte Gökçek'in tweetleri:

Konular: florida, John Bass, türkiye, silahlı saldırı,

Yorumlar