POLİTİKA

HDP'li 4 vekil için terör fezlekesi!

PKK'lı teröristlerin cenazelerine ve bebek katili Öcalan için düzenlenen yürüyüşlere katıldıkları gerekçesiyle, HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan, Nadir Yıldırım, Tuğba Hezer Öztürk ile Bedia Özgökçe Ertan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezleke hazırlandı.

HDP'li 4 vekil için terör fezlekesi!
Anayasa'nın 83'üncü maddesine istinaden milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması talebinde bulunulan fezlekeler, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.

Fezlekelerde HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan, Nadir Yıldırım, Tuğba Hezer Öztürk ile Bedia Özgökçe Ertan'ın, teröristlerin cenaze ve taziyeleri ile terör örgütü elebaşı Öcalan için düzenlenen yürüyüşlere katıldıkları belirtildi.

Milletvekilleri Botan, Yıldırım, Öztürk ve Ertan'ın halen milletvekili olmaları nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 83'üncü maddesi gereğince yasama dokunulmazlığına sahip oldukları belirtilen fezlekelerde, belirtilen suçlardan dolayı haklarında soruşturma yapılabilmesinin TBMM Başkanlığı tarafından yasama dokunulmazlığının kaldırılması şartına bağlı olduğuna, bu nedenle de fezlekelerin ekleriyle gönderildiği belirtildi.
 

Konular: lezgin botan, tuğba hezer öztürk, nadir yıldırım, milletvekili,

Yorumlar