POLİTİKA

HDP'li Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan için yakalama kararı!

Bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni, aynı zamanda da HDP Şanlıurfa milletvekili olan Dilek Öcalan ve bir diğer vekil İbrahim Ayhan hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

HDP'li Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan için yakalama kararı!
Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın ikinci duruşmasında, Öcalan'ın avukatları Sevda Çelik Özbingöl, Dilara İnal ve Faruk Bedlek hazır bulundu. 

Avukat Özbingöl, müvekkilinin milletvekili olması sebebiyle yasama dokunulmazlığı bulunduğunu belirterek, mahkemeye davetle çağrılmasını talep etti.

Yakalama kararı verildi

Mahkeme heyeti, hakkında zorla getirilme kararına rağmen kendisine ulaşılamayan ve ikinci kez ifade vermeye gelmeyen Öcalan hakkında savunmasının alınmasına yönelik "yakalama" kararı vererek duruşmayı erteledi.

Teröristin cenazesine katılmıştı

Güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Mehmet Yılmaz'ın 23 Şubat 2016'da Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki cenazesine katılan Dilek Öcalan hakkında, konvoydaki davranışlarının "terör örgütünün cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek nitelikte olduğu" gerekçesiyle "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.
 

Konular: dilek öcalan, pkk, ibrahim ayhan, hdp,

Yorumlar