POLİTİKA

Hollanda polisi, Hüseyin Kurt'un boynunu da kırmış

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Bakan Kaya'nın Hollanda'da maruz kaldığı faşizmi protesto eden Türk vatandaşlarından, Hollanda polisinin köpeği üzerine salarak ısırdığı kareyle dünyanın gündemine oturan Hüseyin Kurt'un boynunun da kırıldığını açıkladı.

Hollanda polisi, Hüseyin Kurt'un boynunu da kırmış
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya'da dün PKK yandaşlarınca gerçekleştirilen mitingle ilgili açıklama yaptı.

Konuyla ilgili "Nevruz'un adını da kirletiyorlar" diyen Kalın, "Dün Almanya başka bir skandala imza attı. Nevruz bahanesiyle geliyorlar. Orada bölücü terör örgütünün bayrakları. Konu ne, direkt Türkiye direkt referandum. PKK da referandumda hayır diyor. Biz bunu Alman makamlarına söylediğimizde bir cevap veremiyorlar. Dün Alman büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı, en sert şekilde kınandı" dedi.

Sadece köpek ısırmamış, boynu da kırılmış

İbrahim Kalın, Hollanda'daki eylemlerde köpeğin ısırdığı Hüseyin Kurt'un boynunun da kırıldığını söyledi.

Kalın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın polis zoruyla başkonsolosluğa alınmaması ve zorla Almanya'ya götürülmesini değerlendirdi.Kalın, "Hüseyin Kurt kardeşimiz, köpeğin saldırdığı, Hollanda'da Rotterdam'da boynunun kırıldığını da öğrendik iki gün önce maalesef. Acıları devam ettiği için doktora bir kez daha gidiyorlar, çok ciddi ağrı sancı var diye. Boynunun da kritik bir yerden kırıldığı ortaya çıkıyor. Bu arkadaşımız bu muameleyi hak edecek ne yaptı? Ki Hollanda bireysel özgürlüklerin sınırsız olduğu bir ülke. Ama bakıyorsunuz ırkçı saldırıların olduğunu görüyoruz" dedi.İbrahim Kalın, Hüseyin Kurt'un tedavisinin hastanede devam ettiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Konular: ibrahim kalın, köpek, Hollanda, hüseyin kurt,

Yorumlar