POLİTİKA

Hollanda'daki seçimle ilgili Türkiye'den ilk yorum: Yakında savaş başlar

Hollanda'da dün gerçekleştirilen seçimlerin ardından Türkiye'den ilk değerlendirme Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu değerlendirmesinde, "Avrupa'yı çökertmeye başladınız, Avrupa'da yakında savaş da başlar" dedi.

Hollanda'daki seçimle ilgili Türkiye'den ilk yorum: Yakında savaş başlar
Hollanda'da dün gerçekleştirilen seçimlerin ardından Türkiye'den ilk değerlendirme Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamasında şu sözleri kaydetti.

"İşte Hollanda'da seçim bitti. Aldıkları oylar birbirine yakın, yüzde 17'ler, yüzde 20'ler, böyle birçok parti ama bir bakıyorsun sosyal demokrat ile faşist Wilders arasında da hiçbir fark yok, hepsi aynı kafa. Nereye varacaksınız, Avrupa'yı nereye götürüyorsunuz? Avrupa'yı çökertmeye başladınız, Avrupa'yı uçuruma götürüyorsunuz.

Yakında Avrupa'da din savaşları da başlar, başlayacak. Bu gidişle öyle. Eskiden bundan 100 sene önce savaştılar. Avrupa'nın tarihini aç önlerine koy. Bir gram utanma varsa, birbirlerinin yüzlerine bakamazlar Avrupalılar.
"

Hollanda'da gerçekleştirilen seçim sonrası Başbakan Rutte'nin partisi 31 sandalyeyle seçimi kazanmış, Wilders'ın partisi de 19 sandalye kazanmıştı.

 

Konular: Mevlüt Çavuşoğlu, avrupa, seçim, Hollanda,

Yorumlar