POLİTİKA

İncirlik Üssü kapatılacak mı? Bakan Işık'tan son açıklama

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, son günlerde gündemde yer alan İncirlik Üssü'ne ilişkin 'ABD DAEŞ'le mücadelede ipe un seriyor' diyerek, üssün kapatılıp kapatılmayacağı sorusuna, "Görüşmelerden sonuç alınmazsa değerlendirilir" yanıtını verdi.

İncirlik Üssü kapatılacak mı? Bakan Işık'tan son açıklama
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Burada özellikle son günlerde gündemde olan İncirlik Üssü'ne ilişkin açıklamalarda da bulunan Işık, ABD'nin terör örgütü DAEŞ'le mücadelede ipe un serdiğini aktardı.

ABD'nin DAEŞ'e yönelik operasyonlarda üstüne düşeni yapmadığını hatırlatan Işık, İncirlik Üssü'nün kapatılıp kapatılmayacağı ile ilgili soruya ise çarpıcı bir cevap verdi.

"Sonuç alınmazsa..."

Işık sözlerine şu şekilde devam etti:

"Bugünden yarına kapatılacak değil. İncirlik üssü NATO üssü değildir. Türkiye'nin izniyle orada bulunuyorlar. Türkiye'nin çıkarlarına tehdit olarak görülürse, değerlendirilir. Muhataplarımızla konuşuyoruz. Şu anda görüşmeler devam ediyor, ABD ve diğer ülkelerden samimiyet bekliyoruz. Sonuna kadar görüşmeleri sürdüreceğiz. Son karar Türkiye'nin kararıdır."

Konular: fikri ışık, incirlik üssü, terör, milli savunma bakanı,

Yorumlar