POLİTİKA

İngiliz'in fitnesi tutmadı! BBC'ye yalanlama

'Haber' adı altında sürekli ortaya attığı yalan-yanlış iddialarla manipülasyonlara girişen İngiliz BBC'nin Suudi Büyükelçiye dayandırdığı habere yalanlama geldi. Büyükelçinin BBC'ye ya da başka bir medya kurumuna konuşmadığı ortaya çıktı.

İngiliz'in fitnesi tutmadı! BBC'ye yalanlama
Batı'nın dünya siyasetine yön vermek adına bir silah gibi kullandığı medyanın foyası her yeni gün yeni bir rezillikle ortaya çıkıyor.

İngiliz BBC'nin Arapça sevisi, Suudi Arabistan'ın Ankara eski büyükelçisi Siraj Merdad'ın, "Türkiye ve AKP bize ihanet etti" dediğini iddia etmiş ve adeta iki ülke ilişkilerini bozmaya kalkışmıştı.

Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliği, söz konusu medya kuruluşlarında eski Ankara Büyükelçisi Adil Sirac Merdad'a ait olduğu iddia edilen ifadelerin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Büyükelçilikten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Tamamen uydurma"

"BBC'nin internet sitesinde yayınladığı Suudi Türk ilişkileri ve Suriye krizi konusunu ele alan ve Sayın Büyükelçi Adel Bin Siraj Merdad'a ait olduğu iddia edilen açıklamalarla ilgili olarak, Büyükelçilik söz konusu iddiaların uydurma olduğunu, Sayın Büyükelçinin 3 hafta önce Türkiye'deki görevini tamamlayarak ülkeden ayrıldığını, geçen haftalarda ne BBC 'ye ne de başka bir medya kuruluşuna herhangi bir açıklama yapmadığını beyan eder." denildi.

İngiliz BBC'nin Arapça servisi, Suudi Arabistan'ın Ankara eski büyükelçisi Siraj Merdad'ın, Rusya'yla yakınlaşmaya ve İsrail krizinin çözülmesine işaret ederek, "Türkiye ve AKP bize ihanet etti" dediğini iddia etmiş

 

Konular: arapça, büyükelçi, yalanlama, türkiye,

Yorumlar