POLİTİKA

Jirinovski'den Türkiye'ye 'şarkılı' mesaj: Sevemez kimse seni...

Rusya Liberal Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, dünyanın değişen dengelerinde Rusya-Türkiye iş birliğinin rolüne ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Artık güç doğuya kayıyor" dedi. Jirinovski'nin röportajın son bölümünde uzun bir müddet Türkçe konuşması ise dikkatlerden kaçmadı.

Jirinovski'den Türkiye'ye 'şarkılı' mesaj: Sevemez kimse seni...
Resmi temaslar kapsamında Ankara'da bulunan Rusya Liberal Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, A Haber televizyonuna verdiği röportajda, değişen dünya dengelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "Artık güç doğuya kayıyor" dedi.

"Sevemez kimse seni..."

Jirinovski'nin röportajın son bölümünde uzun bir müddet Türkçe konuşması ve 'Sevemez Kimse Seni' isimli şarkıyı hatırlatarak, Türkiye ile ilişkilerini sempatik bir dille ifade etmeye çalışması ise dikkatlerden kaçmadı.

Jirinovski kimdir?

Vladimir Jirinovski, Türkiye ile Rusya arasında gerilim yaşanan dönemdeki sert çıkışları ile biliniyor. Rus televizyon kanalı Rossiya 1'de programa katılan Rusya'nın aşırı milliyetçi Liberal Demokrat Partisi başkanı Vladimir Jirinovski, Türkiye'ye yönelik tehditlerde bulunmuş, ''Türkiye bir an önce bombalanmalı ve işgal edilmeli. Ermeni ve Kürt gruplar doğudan, Bulgar ve Yunan gruplar da batıdan girmeli. Biz hiç bir şeyden korkmamalıyız. Türkiye'yi yok etmeliyiz'' ifadelerini kullanmıştı.

 

Konular: Türkçe, rusya, türkiye, sevemez kimse seni,

Yorumlar