POLİTİKA

Kandil referandum çalışmalarına başladı: 'Evet' demek Allah'ı inkar...

İslam'la alay eden, Kur'an-ı Kerim içine bomba tuzaklayan teröristlerin safında yer alan duruşuyla bilinen HDP'li Hüda Kaya, "Evet" demenin İslam'a ters düştüğünü iddia edecek kadar ileri giderek, akli dengesi ile ilgili şüphe uyandıran, "İnancımıza göre 'evet' demenin karşılığı Allah'ı inkâr...

Kandil referandum çalışmalarına başladı: 'Evet' demek Allah'ı inkar...
Çocukları katleden, bölünmez birlik ve bütünlüğümüze kasteden, vatan topraklarına göz diken terör örgütlerine verdiği desteklerden dolayı eş başkanları tutuklu olan HDP, yaklaşan referandum için çalışmalara hızlı başladı.

HDP'li Hüda Kaya, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandumuna ilişkin, 'Evet' demenin İslam'a da ters düştüğünü söyledi. Kaya, akılalmaz iddiasında o kadar ileri gitti ki, "İnancımıza göre 'evet' demenin karşılığı Allah'ı inkâr etmektir" bile diyebildi.

Terör örgütleri ile kolkola hareket etmenin sonucu olarak insanların inançları üzerinden de rant kovalamaya başlayan HDP'li Kaya, akıl sağlığıyla ilgili şüphe uyandıran açıklamaları Şanlıurfa’da yaptı.

İşte Kaya'nın zırvaladığı o konuşma:

"İnancımıza göre 'evet' demenin karşılığı Allah'ı inkâr etmektir. Bunu size Kuran-ı Kerim'den iki sure ile açıklayacağım. ‘Allahtan başka kim kendini teklikte dayatıyorsa, tevhide göre bu 'hayır' denilmesi gereken bir zalimdir.’ Sadece Kelime-i Tevhid'in La'sını anlatsak neden Hayır demeleri gerektiği konusunda onları ikna edebiliriz. La Arapça'da 'Hayır' demek. Neye 'Hayır?' Yaratan tek bir yaratıcı vardır. Tek bir ilah vardır. O tek dışında kim ki teklik iddia ediyor, aslında ilahlık iddia ediyordur. Kim ki Allah dışında teklikten bahsediyorsa, o Kuran’ın hakikatine savaş açıyor demektir. İlahlık taslamış demektir. Kuran'a muhalif olmuş demektir, Kuran'da yeri ve karşılığı yoktur. Allahın bile kendine zulmeden kullarına yapmadığını, bu zalimler kendilerinde hak görüyor, Kuran' da böyle bir tekçilik yok, herkesin çeşitlilik içinde özgür olmasından bahsediliyor." 

Kur'an-ı Kerim içinde bomba düzeneği

Şubat 2016'da terör örgütünün kanlı girşimlerini önlemek adına başlatılan operasyonlar kapsamında Cizre'de, Kur'an-ı Kerim'in içine yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı (EYP) tespit edilmişti. 
 

Konular: inanç, pkk, hüda kaya, islam,

Yorumlar