POLİTİKA

Kemal iftiralara doymuyor

Partisinin İl Başkanları toplantısında konuşan CHP Genel müdürü Kemal Kılıçdaroğlu, hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında iftira ve yalanlarına devem etti. Kılıçdaroğlu "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın El Nusra'ya terör örgütü demediğini" iddia etti.

Kemal iftiralara doymuyor
Daha önce katıldığı bir televizyon programında, terör örgütü PKK mensuplarını hastanelerde ziyaret ettiğini itiraf eden, terör örgütünün meclis kolu HDP ile kol kola yürüyen, her fırsatta FETÖ'yü aklamaya çalışan Kılıçdaroğlu Partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete karşı iftira ve yalanlarına devam etti. Ayrıca Kılıçdaroğlu medya mensuplarına da iftira atarak terör örgütü PKK'yla iş tuttuklarını iddia etti.

Açık Açık iftira attı

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete açık açık iftira attı. El Nusra'nın terör listesinden çıkarıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, "Bazı medya gruplarının PKK ile iş birliği içinde olduğunu" öne sürdü. Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı olacak zat El Nusra'ya terör örgütü demiyor. Bu havuz medyası da PKK'yla iş tutuyor. Bunların PKK'dan, DAEŞ'ten hiçbir farkı yok. Geçen de söyledim" ifadelerini kullanıyor.

Dışişleri Bakanlığı açıklama yapmıştı

Kılıçdaroğlu'nun yalanı aylar öncesinde gündeme gelmiş ve Dışişleri Bakanlığı açıklama yapmıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “El Nusra Cephesi'nin terör örgütleri listesinden çıkarılmadığını, El Kaide'yle bağlantılı örgütler listesinden çıkarıldığını” denilmişti.

Türkiye 2013 yılında El Nusra'yı terör örgütü ilan eden ilk ülkeler arasında.

Konular: kemel kılıçdaroğlu, Chp,

Yorumlar