POLİTİKA

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kardeşine 'satılmış' yorumu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini terör örgütü FETÖ'ye destek vermekle suçlayan kardeşi hakkında açık açık 'satın alındı' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kardeşine 'satılmış' yorumu
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini CHP’deki FETÖ yapılanmasına ve örgütün faaliyetlerine destek vermekle suçlayan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nu 'satılmış' olarak niteledi.

Kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun Didim'deki bir müteahhit tarafından parayla satın alındığını, CHP'ye saldırıldığını iddia eden Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Bu kadar açık net söylüyorum"

Hayır, kardeşim küçük bir çocuk değil. Onun illa benim siyasi görüşümü desteklemesi zorunlu değil. Bizim Didim Belediyesi Didim'e olağanüstü hizmetler veriyor. Kıyıyı temizledi açtı. Didim'de iki tane yüksek bina var bu binaların yıkılması lazım. O binaların sahipleri parayla insan satın alıp bize saldırtmanın yollarını arıyorlar. Bu kadar açık net söylüyorum. O kişinin etrafındaki insanlara bakın göreceksiniz o müteahhitin yandaşları.

"Soyadı ne olursa olsun 'kapının önüne koyun' dedim"

Kılıçdaroğlu, 'Kardeşinize de bu insanlar tarafından para verildiğini mi söylüyorsunuz?' sorusuna, "Benim ne söylediğimi siz de anladınız herkes de anladı. Soyadı kim olursa olsun bir belediyeye gidip çıkar amaçlı öneri götürdüğü an kapının önüne koyun dedim. Bunun temelinde ahlak yatar" dedi.

Konular: kemal kılıçdaroğlu, satılık, müteahhit, celal kılıçdaroğlu,

Yorumlar