POLİTİKA

Kemal'den reklam kokan hareketler

CHP Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu, Halep'te yaşanan katliam dolayısıyla Türkiye Kızılay Derneğinin başlattığı "Halep'e İnsani Yardım" kampanyasına katılarak bağış yaptı. Daha önce partisinden bir heyeti katil Esed'le görüşmeye gönderen Kemal'in bu hareketi sosyal medyada şov olarak görüldü....

Kemal'den reklam kokan hareketler
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halep için bağışta bulundu.

CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Türkiye Kızılay Derneğinin "Halep'e İnsani Yardım" kampanyasına katılarak bağış yaptı.

Suçu AK Parti'ye attı

Halep'teki ateşkes sürecine ilişkin, Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu'nun, Halep'teki katliamları AK Parti'ye bağlaması tepki çekti.

Öte yandan Kılıçdaroğlu, "Bir insanlık dramının önlenmesi için tüm ülkeler devreye girmelidir. Ateşkes sonrası Halep'te sivillerin güvenliğinin sağlanması, bu savaşa müdahil olan tüm ülkelerin başlıca görevidir." ifadesini kullandı. Katil Esed'i ziyarete gitmişlerdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl ve Mevlüt Dudu'dan oluşan milletvekili heyeti Suriye'nin katil Devlet Başkanı Beşar Esed ile yaklaşık 2 saatlik bir görüşme yapmıştı.

ANKA'ya konuşan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, görüşmeye ilişkin, "Davet meselesini aştık artık. Bu bir devletlerarası resmi görüşme olmadığı için Türkiye hükümeti Suriye ile bütün ilişkilerini koparttığı için, Suriye halkı ile Türkiye halkı arasındaki köprü CHP olmuştur. Suriye'ye geldiğimizde de davetin sonsuz olduğunu, sürekli gelmemizi istiyorlar" diye kouşmuştu.

Konular: kemal kılıçdaroğlu, halep, esed, kızılay,

Yorumlar