POLİTİKA

Kılıçdaroğlu 'FETÖ'cülere destek'ten vazgeçmiyor

Adana'da CHP tarafından düzenlenen mitingde terör örgütü FETÖ'den tutuklanan sözde gazetecilerin adlarını sayarak şov yapan Kılıçdaroğlu, bu çıkışındaki tutumunu sürdürerek, "Ben 146 gazetecinin tutuklanmasını istemiyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu 'FETÖ'cülere destek'ten vazgeçmiyor
CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu'nun babasının cenaze törenine katılmak için Diyarbakır'da bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kendisine yönelitilen, "Kürt sorunu nasıl çözülür?" sorusuna, "Bu sorunu Türkiye'de çözecek tek parti var. O da CHP'dir. Sözümüz söz. Nasıl çözersiniz diye soracaksanız bizim raporlarımız araştırmalardaımız ortada. Bunu ayak üstü şöyle çözeriz böyle çözeriz demek doğru olmaz." şeklinde yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Adana'da gazeteci arkadaşların ismini andığım için belli çevrelerden tepki geliyor. Bir partinin ilkesi olmalı. Hiç bir gazeteci hapiste olmamalı. Bir gazeteci benim düşüncelerimi savunuyorsa dışarı çıksın savunmuyorsa dışarı çıkmasın öyle mi? Ben 146 gazetecinin tutuklanmasını istemiyorum. Bu ayıptan Türkiye'nin arındırılmasını istiyorum." dedi.

Konular: fetö, kemal ılıçdaroğlu, destek, parti,

Yorumlar