POLİTİKA

Kılıçdaroğlu Avrupa'ya yalvardı: Bizi cezalandırmayın

İstanbul Bakırköy'de bir açılışta konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, yine temsil ettiği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına utanç vesilesi olacak sözler sarf etti.

Kılıçdaroğlu Avrupa'ya yalvardı: Bizi cezalandırmayın
'Skandal' denince akla gelen ilk isimlerden biri olma bacerikliliğinden bir türlü vazgeçmeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yine akılalmaz bir skandala imza atarak, kendisine oy verip 'temsil' ile yetkilendiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını utandıracak sözler kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Avrupa Birliği üyelerinin tümüne, tüm yöneticilerine seslenmek isterim. Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti, öteden beri, kurulduğu tarihten bu yana yüzünü Batı'ya ve uygarlığa dönmüş bir ülkedir. Biz laik, demokratik, sosyal hukuk devletini koşulsuz savunan bir ulusuz. Dolayısıyla bir kişiye kızıp, bir kişinin söylemlerine kızıp, 80 milyonluk bir ülkeye yaptırımlar uygulamayın." dedi.

"Bizi cezalandırmayın"

Kılıçdaroğlu, Bakırköy'de belediyenin Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı'nda düzenlediği temel atma töreninde yaptığı konuşmada AB'ye adeta yalvardı.

Türkiye'nin yüzünü hep Batı'ya döndüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bizi cezalandırmayın" dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Avrupa Parlamentosu bir karar aldı, Türkiye'nin müzakere sürecini askıya aldı. Önce şunu ifade etmek isterim, bu bir tavsiye kararıdır. Daha sonra komisyonlarda görüşülecek. Avrupa Birliği üyelerinin tümüne, tüm yöneticilerine seslenmek isterim. Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti, öteden beri, kurulduğu tarihten bu yana yüzünü Batı'ya ve uygarlığa dönmüş bir ülkedir. Biz laik, demokratik, sosyal hukuk devletini koşulsuz savunan bir ulusuz. Dolayısıyla bir kişiye kızıp, bir kişinin söylemlerine kızıp, 80 milyonluk bir ülkeye yaptırımlar uygulamayın. Bu bir halkı cezalandırmaktır. Biz kendi ülkemizde bu mücadeleyi zaten yapıyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Birileri Türkiye'yi teslim almak istiyor ama tek bir Cumhuriyet Halk Partili dahi bu ülkeyi bir kişiye asla teslim etmeyecektir.

Konular: avrupa, kemal kılıçdaroğlu, seslendi, cezalandırmak,

Yorumlar