POLİTİKA

Kılıçdaroğlu işi abarttı: Yenikapı ruhuna sahip çıkan tek lider benim

15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin ardından 7 Ağustos'ta milletin düşman çatlatırcasına tek yürek haline geldiği Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde yaratılan Yenikapı ruhunu sık sık ihlal eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu iyice kontrolden çıkarak, "Yenikapı ruhuna sahip çıkan tek lider benim"...

Kılıçdaroğlu işi abarttı: Yenikapı ruhuna sahip çıkan tek lider benim
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısında konuştu. Anayasa değişikliği sürecini değerlendiren CHP Genel Başkanı, "Bu Anayasa değişikliği Türkiye'nin hangi sorunu çözecek" dedi.

"Yenikapı'ya ihanet etmeyen tek lider benim"

Kılıçdaroğlu, konuşmasında Yenikapı ruhuna da işaret etti. Yenikapı ruhuyla uyuşmayan davranışlarda bulunduğu ve kararlar aldığı için eleştirilen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Şimdi Yenikapı ruhu diyorlar. Açık ve net söylüyorum. Yenikapı’da saydığım 12 maddenin halen arkasındayım. Yenikapı ruhuna ihanet etmeyen o ruhu sonuna kadar savunan tek lider benim. Diğerleri çıkıp hamaset yaptı ve ilk yaptıkları iş bu topluma ihanet etmek oldu. Kendi partilerinin mutfağında anayasa taslağı hazırladılar. Camiye kışlaya adliyeye siyaset sokmayın dedik. Dün yayınlanan KHK ile kışlaya siyaset soktular. Mete Han’dan bu yana gelen emir komuta zinciri alt üst edildi" sözlerini kaydetti.


 

Konular: yenikapı, kemal kılıçdaroğlu, demokrasi ve şehitler mitingi, Chp,

Yorumlar