POLİTİKA

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın BM konuşması hakkında haddini aşan yorum

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM'de dünyaya meydan okuduğu tarihi konuşmasına dil uzattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını gölgelemeye çalışan Kılıçdaroğlu, FETÖ gerçeklerinin anlatılmasından da rahatsız oldu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın BM konuşması hakkında haddini aşan yorum
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) yaptığı konuşmada skandal ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'ndaki tarihi konuşmasını hazmedemeyen Kılıçdaroğlu, üzüntü duyduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması BM'de ve uluslararası kamuoyunda büyük yankı bulurken Kılıçdaroğlu, "BM toplantısında Cumhurbaşkanı'nı görünce, bu ülkenin bir yurttaşı olarak, anamuhalefet partisinin Genel Başkanı olarak utandım. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, BM'de boş koltuklara konuşmaz. Hepimizi üzdü" dedi.

FETÖ'nün anlatılmasından rahatsız oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'yü anlattığı bölümden rahatsız olduğunu da itiraf eden Kılıçdaroğlu, "BM'de dünyaya mı dünya liderlerine mi yoksa muhtarlara mı konuşuyorsun belli değil. O kadar çaresiz ki, BM toplantısında bile dünyaya Türkiye'nin anlatılması gerekirken, FETÖ'nün anlatıldığı bir toplantı oluyor. FETÖ'yü tüm dünyaya meşhur etti" ifadelerini kullandı.


Konular: kemal, kemal kılıçdaroğlu, fetö, terör orgütü,

Yorumlar