POLİTİKA

Kılıçdaroğlu'ndan kafaları karıştıran açıklama

Terörün bitirilmesi için hükümete destek verdiklerini açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan AK Parti, MHP ve CHP 3'lü ittifakında HDP'nin de olması gerektiğini söylerek kafaları karıştırdı.

Kılıçdaroğlu'ndan kafaları karıştıran açıklama
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu medya temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, "Darbe dönemi Cumhurbaşkanı ve Başbakanının yazıldığı kitapçık olduğu söyleniyor" dedi. Toplantıda terörle mücadele, OHAL süreci, FETÖ ile mücadele, Yenikapı ruhu, 15 Temmuz süreci gibi pek çok konu ele alındı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Darbe dönemi cumhurbaşkanı ve başbakanının yazıldığı kitapçık olduğu söyleniyor

Kanun hükmünde kararnamelere prensip olarak karşıyız. KHK ile devlet düzenleniyor, devleti TBMM yapılandırır. Devlet yeniden inşa edilemez. Hem Başbakan'a hem Cumhurbaşkanı'na bu kaygılarımı ilettim.

Adli yıl açılışının sarayda yapılması çok yanlış. İktidarın Yenikapı ruhundan anladığı siz sesinizi çıkarmayın biz istediğimizi yapalım. Bizimse Yenikapı'dan anladığımız bu değil. Yenikapı ruhu demokrasi için ortak payda çıkarmak olmalı. Yargıçların Erdoğan'ı ayakta alkışlaması kara bir tablo.

Konular: kemal kılıçdaroğlu, 15 temmuz, terör, fetö,

Yorumlar