POLİTİKA

Kılıçdaroğlu'ndan Türkmenlere üstü kapalı 'terörist' nitelemesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'ye gösterdiği tepki ve CHP bildirisinin yargıya taşınmasının ardından, Kılıçdaroğlu yine akılalmaz bir açıklama yaparak, soydaşlarımız Türkmenlere üstü kapalı olarak 'terörist' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Türkmenlere üstü kapalı 'terörist' nitelemesi
Türkiye tarafından Suriye sınırındaki Türkmenlere gönderilen yardım TIR'larına yönelik FETÖ'nün kumpas kalkışmasını dolaylı olarak yeniden diline dolayan Kılıçdaroğlu, soydaşlarımızı üstü kapalı şekilde 'terörist' olarak nitelendirdi.

CHP Parti Meclisi (PM) bildirisinin yargıya taşınmasına ilişkin konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Teröristlere kamyonlarla silah dağıtanların ve bunların eylemlerine göz yumanların da bir an evvel yargılanmasını bekliyoruz" dedi.

Yazılı açıklama

Kılıçdaroğlu, son siyasi gelişmelerin ardından hafta sonu toplanan CHP PM'nin yayımladığı bildiriyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti tarafından suç duyurusunda bulunulmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"İlk günden beri teröre yardım ve yataklık yapanların yargılanmasını istediğimizi hep dile getirdik. Kamuoyunca da bu bilinen bir gerçek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da ülkede vatana ihanet edenlerin, terör estirenlerin yargılanmasını tıpkı bizim gibi istediğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Hatta teröristlere kamyonlarla silah dağıtanların ve bunların eylemlerine göz yumanların da biran evvel yargılanmasını bekliyoruz."

Konular: mit tır, kemal kılıçdaroğlu, fetö, yazılı açıklama,

Yorumlar