POLİTİKA

Kılıçdaroğlu'ndan yine skandal açıklama!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'ın "Terör örgütlerini savunmayın" çağrısına cevap verdi. FETÖ, PKK ve DEAŞ'a karşı Türkiye'yi suçlayan Kılıçdaroğlu, "Siz göz yumdunuz, bu örgütleri başımıza siz bela ettiniz" şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan yine skandal açıklama!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinden ihraç edilen 4 bine yakın üyenin gündeme geldiği dakikalarda Başbakan Binali Yıldırım'ın, "Terör örgütlerine arka çıkmayın" çağrısını görmezden gelerek skandal suçlamalarını yeniden yaptı. 

Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Terör örgütü DEAŞ, FETÖ ve PKK'yı milletin başına siz bela ettiniz" şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Kılıçdaroğlu ayrıca, terör örgütü DAEŞ'i belirtmek isterken içinde 'İslam' geçen 'IŞİD' şeklindeki ifadeyi kullanma huyundan da vazgeçmedi.

Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu için şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ana muhalefet partisi demek iktidar alternatifi demektir. Eğer siz iktidar alternatifisiyseniz tek millet tek vatan tek bayrak prensibine sonuna kadar sahip çıkmak lazım. Anamuhalefet partisini sağduyulu olmaya çağırıyorum. Bırak, bu dışarıdaki terör sponsorlarının ağzıyla konuşmaktan vazgeç. Türkiye'nin ne büyük badirelerden, ne büyük sıkıntılardan geçtiğini görmüyor musun Şehitlerimizi görmüyor musun Terörle yapılan amansız mücadeleyi görmüyor musun Şimdi zaman ülkeye sahip çıkma zamanıdır, bir olma, beraber olma zamanıdır. Ayrılıkçılara, terör goygoycularına yaranma zamanı değildir. Ülkenin, milletin bekası için bir olma, beraber olma, birlikte çalışma zamanıdır. Sayın Kılıçdaroğlu, yol yakınken dön bu yanlıştan. Bu yol, yol değil, bu sokak çıkmaz sokaktır."

Konular: pkk, türkiye, deaş, fetö,

Yorumlar