POLİTİKA

Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ'nün 'Sözcü'süne ziyaret!

FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında Sözcü Gazetesi'nin sahibi dahil kişi hakkında çıkartılan gözaltı kararının ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu gazeteyi ziyaret ederek destek mesajı verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ'nün 'Sözcü'süne ziyaret!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ soruşturmasının ardından Sözcü gazetesinin Halkalı'daki merkezini ziyaret etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu ziyaretin ardından yaptığı açıklamada "Gazetelere baskı oluşturulması hiçbir demokrasilerde kabul edilemeyecek bir olay" dedi.

Operasyonun ardındna koşarak gazeteyi ziyaret etti!

Ziyaretin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Bugün 19 Mayıs. Hepimiz bu sabah büyük bir heyecanla sokağa çıktık fakat sonradan bir haber aldık, Sözcü'ye operasyon. Sözcü bir halk gazetesi. Baskılara boyun eğmeyen bir gazete ve dolayısıyla iktidarların pek de hoşuna gitmeyen bir gazete. Sözcü üzerinde de bir baskı oluşturarak onun yayın çizgisine de müdahale etmek istiyorlar. Gazetelere baskı oluşturulması hiçbir demokrasilerde kabul edilemeyecek bir olay."

"Siz adalet dağıttığınız ölçüde itibarınızı artırırsınız. Siyasi iktidarın sopası konumunda adalet dağıtılmaz. Savcı olsun, hakim olsun, savcılıklarını, hakimliklerini yapsınlar. 21. yüzyılın Türkiye'sini hak etmediği bir olaydır"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki 19 Mayıs yürüyüşü programında, gazetecilerin Sözcü gazetesine yönelik operasyona ilişkin sorusunu yanıtlamış ve karara tepki göstererek, "Yargı mensuplarına çok açık ve net çağrı yapıyorum; Siz adalet dağıtmakla yükümlüsünüz" demişti.

Konular: chp genel başkanı, kemal kılıçdaroğlu, chp, fetö

Yorumlar