POLİTİKA

Kurtulmuş: Açık ve net bir provakasyon

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş Rus Büyükelçi'ye düzenlenen suikast ile ilgili, " Belli ki açık ve net bir provakasyon. Buna karşı tedbirli olacağız" dedi.

Kurtulmuş: Açık ve net bir provakasyon
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un düzenlenen suikast ile öldürülmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Kurtulmuş, "Olay titizlikle araştırılıyor. Olayın arkasındaki kişi ve onun bağlantıları üzerinde duruluyor. Belli ki açık ve net bir provokasyon. Buna karşı tedbirli olacağız" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Biz hem Türkiye-Rusya ilişkilerinin geliştirilmesi, bu bağlamda özellikle Türkiye'nin dış politikadaki yeni barışçıl adımlarının atılması yönündeki kararlılığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Ümit ederiz ki bu saldırılar, karşılıklı olarak ilişkileri olumsuz yönde etkilemeyecektir. İyileşme sürecinde olan ve giderek daha yoğun ve karşılıklı mesailerle aradaki sorunların aşılmaya başlandığı bu dönemde, Rus Büyükelçisinin burada öldürülmüş olması, doğrudan doğruya Türkiye-Rusya ilişkilerini tahrip etmeye yönelik bir saldırıdır."

Konular: suikast, türkiye, rusya, andrey karlov,

Yorumlar