POLİTİKA

Kurtulmuş: Avrupa'da faşizm ve Nazizm rap rap geliyor

Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, faşizm ve nazi söylemlerinin Avrupa'nın geleceğinden endişe duyulduğu için belirtildiğini ifade etti.

Kurtulmuş: Avrupa'da faşizm ve Nazizm rap rap geliyor
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, Avrupa'da yükselen nazizm ve faşizme ilişkin "Faşist, aşırı sağcı söylemlere teslim olurlarsa bundan kendileri zarar görürler" dedi.

"Faşizm ve nazizm rap rap geliyor"

Avrupa'da başta Almanya olmak üzere birçok ülkenin tepkisini çeken "Faşist ve nazi" ifadelerinin bir endişeyi ortaya koymak için öne çıkarıldığını belirten Kurtulmuş, "Avrupa'yı görüyoruz, faşizm ve nazizm rap rap rap geliyor" dedi.

İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar:

Yakın komşumuz, dostumuz, müttefikimiz hemen yanı başımızda olan Avrupa kıtasını çok kötü bir gelecek bekliyor. Tedbirleri alalım, bu tedbirleri almanın yolu yabancılarla dostluk içerisinde yaşamaktır. Avrupa, bu anlamda fikir ve gönül coğrafyasını genişletebilmek potansiyeline sahip olmaktır. Bunu yapmazlar faşist, ırkçı, aşırı sağcı söylemlere teslim olurlarsa zarar görürler, söylediğimiz budur. Rencide etmek için söylemiyoruz. Akıllarını başlarına alsınlar, tedbirlerini alsınlar. Çok yakın tarihindeki Avrupa'nın o kanlı günlerini hatırlasınlar.

"Kabul edilebilir değil"

(Almanya Federal Haberalma Servisi'nin Başkanı (BND) Bruno Kahl'ın açıklamalarına ilişkin) Bunun hangi akla hizmet söylenmiş bir söz olduğunu anlamakta zorlandığımızı ifade etmek isterim. Bu, bir adım daha Türkiye karşıtlığını ileriye götürmek, FETÖ'ye tamamıyla arka çıkmak demektir. SPD'nin başbakan adayı olacak olan Sayın Schulz'un söylediği sözler de gerçekten kabul edilebilir sözler değildir. Bütün bunları bir telaşla söylenmiş, Türkiye'nin referandum kampanyasına ilişkin, burada 'evet' çıkmamasına ilişkin bir telaşla söylenmiş sözler olarak kabul ettiğimizi de ifade etmek isterim.

Konular: faşizm, nazi, Numan Kurtulmuş,

Yorumlar