POLİTİKA

Meclis Başkanı Kahraman'dan HDP'lilere tokat gibi sözler!

Meclis'te 'teröre destekten tutuklu' vekillerin fotoğraflarını göstererek protestoya kalkışan HDP'lilere TBMM Başkanı Kahraman'dan tokat gibi sözler geldi.

Meclis Başkanı Kahraman'dan HDP'lilere tokat gibi sözler!
TBMM Genel Kurulunda 2017 yılı bütçesinin görüşülmesine başlandığı sırada HDP'liler ayağa kalkarak, eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu tutuklu vekillerinin fotoğraflarını gösterdi. HDP'liler bir süre sonra alkışlarla eylemlerini sonlandırdı.

'Dokunulmazlıklar kalksın' demediniz mi?

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, protestocu HDP'lilere yanıt niteliğinde bir açıklamayla seslendi:

Hukuk devleti bir anarşi devleti midir. Bu mümkün değildir. TBMM'de bir karar verildi. Referanduma gidilmeyecek bir karar alındı. 376 oyla 154 milletvekilinin 810 dosyası hakkındaki dokunulmazlığı kaldırıldı.

Burada HDP'nin TBMM'ye verdiği ve 78 kişinin imzaladığı bir dosya var. Bunlar arasında Muş milletvekili Ahmet Yıldırım'ın imzası da var. 'Milletvekillerimizin dokunulmazlıklarının kaldırılması hususunda gereğinin yapılması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederiz' diyor.

'Dokunulmazlığımı kaldırınız, bana dokunun, korkmuyorum' diyordunuz, artık konu Meclis'ten çıktı, yargının alanına girdi"

Konular: Tbmm, teröre destek, meclis, vekil,

Yorumlar