POLİTİKA

Melih Gökçek, Aylin Nazlıaka'nın kelepçeli oyununun perde arkasını açıkladı

Anayasa değişiklik teklifinin devam eden ikinci tur görüşmelerinde dün Meclis'te kendini kürsü mikrofonuna kelepçeleyerek rezalet bir şova daha imza atan, kadın vekillerin tabir-i caize birbirine boğazlamasına kadar giden olayları ateşleyen eski CHP'li Ankara bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka'nın oyununu Ankara Büyükşehir...

Melih Gökçek, Aylin Nazlıaka'nın kelepçeli oyununun perde arkasını açıkladı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, anayasa değişiklik teklifinin devam eden ikinci tur oylamalarında, dün Meclis'te adeta oskarlık performans sergileyerek anlamsızca kendisini kürsü mikrofonuna kelepçeleyen, Meclis'teki milletvekilleri tahrik ederek kavga fitilini ateşleyen eski CHP'li Aylin Nazlıaka'nın foyasını ortaya çıkardı.

"Emri Deniz Baykal verdi"

Resmi twitter hesabından bu ilginç protesto ile ilgili açıklamalarda bulunan Gökçek, perde arkasında aslında çok da tanıdık olan bir isim; Deniz Baykal'ın olduğunu, eylem emrinin bizzat Baykal'dan geldiğini iddia etti.

Öyle ki aslında bu eylemin CHP'nin tescillenmiş eylemcisi, her taşın altından çıkan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu'nun yapmasının talimatının verildiği, fakat planda olmayan bir değişiklikle Kayışlıoğlu'nun eylemi yapamayacağını söylemesi üzerine, Nazlıaka'ya giden süreci açıklayan Gökçek, bir yandan da bu fırsatın Nazlıaka için bulunmaz bir nimet olduğunun altını çiziyor.

"CHP'ye dönüş kapısı"

Gökçek, eylemin Nazlıaka için CHP'ye dönüş kapısını aralayacağını ifade ettiğinin altını çizerken, son olarak sonu fiyasko ile biten bu tiyatro ile alakalı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna, "Ya sevgili KK, kızcağız daha ne yapsın? Lütfen benim hatırım için Aylin'e af çıkar.." sözleriyle seslendi.

İşte o tweetler:

Konular: melih gökçek, aylin nazlıaka,

Yorumlar