POLİTİKA

MGK bugün toplanıyor

Milli Güvenlik Kurulu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak.

MGK bugün toplanıyor
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak. Toplantıda, Fırat Kalkanı operasyonu, FETÖ, PKK ve DAEŞ ile mücadele konuları ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, Fırat Kalkanı operasyonunda gelinen aşama ayrıntılı olarak ele alınarak, operasyonun bundan sonraki gidişatı belirlenecek. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ikinci kez toplanan MGK'da FETÖ ile mücadele konusu ayrıntılı olarak masaya yatırılacak. Fetullah Gülen'in iadesi, FETÖ soruşturmalarında gelinen süreç, yurtdışına kaçan FETÖ'cülerin iadesi MGK'da ele alınacak.

OHAL GÖRÜŞÜLECEK

Ayrıca OHAL kapsamında atılan adımlar gözden geçirilecek. Toplantıda, OHAL'in uzatılıp uzatılmamasına ilişkin tavsiye kararı alınabilir. Toplantıda, yurtiçinde belirlenen bölgelerde ve Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen terörle mücadele operasyonları da ayrıntıları ile görüşülecek. DAEŞ'e karşı alınan tedbirler, sınır güvenliği konuları da MGK'nın gündeminde yer alacak.

MGK'da ayrıca, AB'yle ilgili gelişmeler, güvenlik birimlerindeki yeniden yapılanmanın ele alınması bekleniyor. Bu kapsamda, istihbarattaki yeni yapı, TSK'nın modernizasyonu gözden geçirilecek.

Konular: fırat kalkanı, terör, ohal, Beştepe,

Yorumlar