POLİTİKA

MHP'den Böke'ye sert benzetme

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin Bahçeli'yi hedef alan ifadelerine tepki gösterdi.

MHP'den Böke'ye sert benzetme
 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke tarafından, milletin evi olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ve o makamı küçümseyen bir dille yapılarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedef alındığı açıklamalara yanıt gecikmedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Semih Yalçın, CHP Sözcüsü Böke'nin ifadelerini sert bir dille yanıt verdi.

Semih Yalçın, yazılı açıklamasında, Böke'nin sözlerini 'kontrolsüzce züccaciye dükkanına dalan filin etrafı dağıtması' benzetmesiyle eleştirdi.

'CHP FİKRİYATINA UYGUN TAVIR İÇİNE GİRDİ'

Türkiye'nin, ortak hareket edilmesi gereken bir zaman dilimi içerisinde olduğunu belirten Yalçın, ''Farklı siyasi tutum ve görüşlere rağmen Türkiye'yi düze çıkarmak için ortak noktalarda birleşilmesinin milli bir yükümlülük olduğu gerçeğinin bütün toplum kesimlerinde teslim edildiği bir zaman diliminde CHP, yine tıynetine ve fikriyatına uygun bir tavır içine girmiştir.'' cümlelerini kullandı.

'YENİKAPI'YA KATILIRKEN DEMEK Kİ SAMİMİYETSİZDİ'

Yalçın, Yenikapı'daki mitingden de örnek vererek, ''CHP, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün korunması noktasındaki samimiyetsizliğini ve ikiyüzlülüğünü çabuk açık etmiş, milli meseleler söz konusu olunca ittifak eden geniş toplum kesimleriyle bir türlü dokusunun tutmayacağını bir kez daha ispatlamıştır. CHP Yenikapı'daki mitinge AKP ve MHP ile yan yana katılırken de demek ki samimiyetsizdi. Madem Devlet Bahçeli Erdoğan rejimine destek veriyordu, CHP'nin MHP ve milletle birlikte Yenikapı'da ne işi vardı?'' dedi.

'AÇIKLAMALARINI KANDİL'DEN YAPMALI'

MHP'li Yalçın, açıklamasında, CHP'nin artık yol ayrımında olduğunu söylerek, ''CHP artık bir yol ayrımına gelmiştir. Ana muhalefet partisi kararını vermelidir: Milli birlikten yana mı olmalıdır, ayrışmadan yana mı tutum takınmalıdır?'' ifadelerini kullandı.

Yalçın, sözlerine şöyle devam etti:

''Eğer aksi düşünülüyorsa bundan böyle sayın Böke açıklamalarını Kandil'den yapmalıdır. Sayın Bahçeli'ye "Kongresini Saray'ın Bahçesinde yapabilir" diyen arızalı zihniyetlere de kongrelerini Kandil'de yapmak yaraşır. Hatta Karayılanları ve Cemil Bayıkları da onur konuğu olarak davet edebilirler. Böyle olduğu takdirde çok sırıtmayacaktır. Sayın Devlet Bahçeli'yi Erdoğan rejimine destek vermekle suçlayan Baasçı kafayı ana muhalefet partisine yakıştırmakta zorluk çekiyoruz."


Konular: devlet bahçeli, benzetme, Selin Sayek Böke, sert eleştiri,

Yorumlar