POLİTİKA

MHP'den sosyal medyada manidar paylaşım

Terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır 2. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanması ardından MHP Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

MHP'den sosyal medyada manidar paylaşım
Haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında Emniyet Müdürlüğü ekiplerince evlerinde gözaltına alınan ve adliyeye çıkarılan Demirtaş ve Yüksekdağ, ifade işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Demirtaş ve Yüksekdağ, Diyarbakır 2. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Demirtaş ve Yüksekdağ'ın tutuklanma haberinin yayımlanmasından kısa bir süre sonra MHP Twitter hesabından çok dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.Sırtını teröre yaslayan kadın

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve beraberindeki heyet, Ayn el Arap temaslarının ardından geldiği Suruç ilçesinde katıldığı programda yaptığı konuşmada, Kobani'yi çatışma sürecinde savundukları gibi kentin yeniden imar sürecini de savunacaklarını belirtmiş tepki çeken şu ifadeleri kullanmıştı:

"Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz"

MHP'nin bu tutuklamaların ardından yaptığı paylaşım Yüksekdağ'ın ifadelerine bir gönderme olarak yorumlandı.

Konular: twitter, devlet bahçeli, sırtın ay yıldıza yasla, paylaşım,

Yorumlar