POLİTİKA

Nazizmin hortladığı Avrupa'ya Bahçeli'den sert tepki: Onlar niye hopluyorlar?

Nazizmin hortladığı Hollanda'da Türk bakanlara ve gurbetçilerin hedef alındığı haydutluğa, eşkıyalığa sert tepki gösteren MHP lideri Bahçeli, "Atını nallayıp itini yallayarak vatandaşlarımızın üzerine salan ve saldıran Hollanda niye rahatsızdır? Bu vahşilik, bu vandallık niyedir?​​" diye sordu.

Nazizmin hortladığı Avrupa'ya Bahçeli'den sert tepki: Onlar niye hopluyorlar?
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hollanda başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye karşı sergilediği Nazi kalıntısı eylem ve söylemlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medya sitesi Twitter'daki hesabı üzerinden tepki gösteren Bahçeli, "16 Nisan'dan sadece Hollanda mı çekinmektedir? Elbette hayır! Kral ve kraliçelerin elinde bulunan Avrupa ülkelerini korku sarmıştır" dedi.

Bahçeli'nin açıklaması şöyle:

"On sekiz maddeden oluşan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin TBMM'de kabulü 21 Ocak 2017'dir. Atını nallayıp itini yallayarak vatandaşlarımızın üzerine salan ve saldıran Hollanda niye rahatsızdır? Bu vahşilik, bu vandallık niyedir?

Hadi CHP, HDP, FETÖ, PKK, PYD-YPG, DHKP-C, eli kanlı aydınlıkçılar itiraz ediyor da, Avrupa ülkelerine ne oluyor, onlar niye hopluyor? Hollanda'da 15 Mart'ta yapılacak seçimler demokratikleşme için milat, rejim değişikliğinin kıvılcımını çakması açısından da tarihi fırsattır."

 

Konular: devlet bahçeli, çağrı, pkk, türkiye,

Yorumlar