POLİTİKA

"ABD Gülen'in ötmesinden korkuyor"

Terör örgütü FETÖ'nün elebaşısı Gülen'in iadesine dair açıklamalarda bulunan eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ABD'nin terörsitbaşını iade etme sürecini uzatmasına ilişkin çarpıcı bir tespitte bulundu.

"ABD Gülen'in ötmesinden korkuyor"
Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesinin ABD tarafından uzatılmasına ilişkin, "Türkiye'ye teslim ederse, öteceğinden korkuyor. Nasıl oraya gitti, nasıl oturma izni aldı, kim götürdü, hangi faaliyetlerde bulundu, aralarında ne gibi ilişkileri var? 'Türkiye'ye geldiğinde bunlardan konuşacağını düşündüğünden korkuyor ve vermiyor' diye düşünüyorum." dedi.ABD'nin "Delil var mı?" diye sorduğunu aktaran Şahin, şu ifadeleri kullandı:

"En büyük delil Genelkurmay Başkanı. Genelkurmay Başkanı'nı bunlar Mürted'e getirmedi mi? Bunların liderleri 'Seni kanaat önderimizle görüştürelim mi?' diye sordu. 'Kim kanaat önderi?' dedi, 'Fetullah Gülen' diye cevap verdi. Bundan daha büyük delil mi olur. Ne tutuyorsun elinde. Çünkü Türkiye'ye teslim ederse öteceğinden korkuyor. Nasıl oraya gitti, nasıl oturma izni aldı, kim götürdü, hangi faaliyetlerde bulundu, aralarında ne gibi ilişkileri var? 'Türkiye'ye geldiğinde bunlardan konuşacağını düşündüğünden korkuyor ve vermiyor' diye düşünüyorum."

Örgütün kriptolu mesajlaşma programı "ByLock"a da değinerek, her gün yeni delillerin ve gözaltıların yaşandığını, daha da yaşanacağını vurgulayan Şahin, bütün terör örgütlerinin kökünü kazıyacaklarını sözlerine ekledi.

Konular: iade süreci, ötecek, karabük, Mehmet Ali Şahin,

Yorumlar