POLİTİKA

"İnsaf be kardeşim"

Antalya'da Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Biz MHP ile bir araya geldik. Bu arada CHP'nin de kapısını çaldık. Dedik ki, "Buyrun bu değişiklik, bu gurur, bu güzel iş hepimizin arzusu. Burada sizin de imzanız olsun". Ancak beklediğimiz cevabı alamadık."...

"İnsaf be kardeşim"
2007'de başlattığımız işi tamamlamamız lazım diye hep söyledik. Biz MHP ile bir araya geldik. Bu arada CHP'nin de kapısını çaldık. Dedik ki, "Buyrun bu değişiklik, bu gurur, bu güzel iş hepimizin arzusu. Burada sizin de imzanız olsun". Ancak beklediğimiz cevabı alamadık. Ana muhalefet partisinden elimiz boş döndü. Hatta ısrarcı olduk, dedik ki, "Eğer siz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine karşıysanız, ki öylesiniz, bunu da anlayışla kabul ediyoruz. O halde buyrun teklifinizi getirin biz de getirelim, mecliste oylayalım, ondan sonra işin sahibinin önüne getirelim". Yani vatandaşa getirelim, vatandaşta hangisini seçerse eyvallah edelim, meseleyi kapatalım. Buna da maalesef cevap alamadık. Milletime soruyorum; başka ne yapacaktık. Efendim, anayasa değişikliği şeffaf olmadı, oldu-bittiye getirildi! İnsaf be kardeşim! Hiç bir şey olmadıysa Gökçen'e sor bakalım. Ne kadar şeffaf olduğunu anlatsın sana. Fatih Şahin'e sor ne kadar şeffaf olduğunu anlatsın sana. 

Ey Kemal bey...

CHP toplumu kutuplaştırmak için her yolu deniyor. Efendim anayasa değişikliği kabul edilirse Türkiye bölünürmüş! Hadi oradan! Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücü yetmez! Ana muhalefet partisi genel başkanı adeta FETÖ'cülerle, PKK, HDP'lilerle aynı ağızdan konuşuyor. Yakışmaz! Ana muhalefet partisi iktidar alternatifidir. Terör örgütlerinin gittiği yoldan gitmesi ana muhalefet partisine zarar verir. Ona sempati duyan, destek veren milyonlarca vatandaşımızı da rahatsız ediyor. Bir vatandaşlık görevi olarak bunu ifade ediyorum. Bir partinin genel başkanı olarak değil. Bir kez daha diliyorum ki: Ey Kemal Bey, bırak bu terör örgütlerinin söylediklerine kulak vermeyi, milletin sesine kulak ver. Millet birlik, beraberlik, kardeşlik aydınlık Türkiye diyor.

Önce milletim diyen MHP genel başkanına teşekkür ediyorum

Biz bugüne kadar her konuda AK Parti olarak yapıcı bir tutum izledik. Toplumsal mutabakatı en üst seviyede sağlamanın gayretinde olduk. Türkiye için ana meselelerden biri Anayasa değişikliği. Hangi süreçlerden geçtiğini hepimiz biliyorsunuz, milletimiz biliyor. Ekim 11, MHP Genel Başkanı bir çıkış yaptı. Dedi ki, "Biz parlamenter sistemi savunuyoruz ama bir de mevcut durum var. Cumhurbaşkanının millet tarafından doğrudan seçilmesi" dedi. "Cumhurbaşkanı'nın çok yüksek desteği var ama sorumluluğu yok, gelin bu durumu düzeltelim" diye çağrı yaptı. Önce milletim ve memleketim diyen, parti çıkarlarını ikinci planda tutan MHP genel başkanına ve ekibine teşekkür ediyorum.

Konular: başbakan, Chp,

Yorumlar