POLİTİKA

Reis-i Cumhur'dan AB'ye rest: Hemen geçirin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD EXPO Kongresi'nde AB'ye adeta resti çekerek, AB üyeliği için: Geç kaldınız, hemen gözden geçirin dedi.

Reis-i Cumhur'dan AB'ye rest: Hemen geçirin!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD EXPO 20. Uluslarası İş Formu'nda yaptığı konuşmasında AB'nin terör örgütlerine yöenlik tutumlarına ve HDP'lilerin tutuklanmasına karşı ifade ettikleri söylemlere karşı çıkarak "Utanmadan sıkılmadan ne diyorlar Türkiye'nin AB üyeliği gözden geçirilmeli. Geç kaldınız, hemen gözden geçirin. Ama gözden geçirdiğinizde nihai kararınız verin. Biz terörle mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

MÜSİAD'ın faaliyetlerini yakından ve takdirle takip ediyorum.
MÜSİAD yurt içinde ve yurt dışında ülkemize katkı vermenin çabası içindir. MÜSİAD yönetimini ülkelerine ve milletlerine sahip çıktıkları, helal kazanmanın peşinde oldukları için tebrik ediyorum.
Gerek İş Forumu oturumları, gerek fuarda katkı sağlayacakları tebrik ediyorum. Yurtdışından gelen misafirlerimize Türkiye'ye güvendikleri için teşekkür ediyorum.

Türkiye geçtiğimiz 14 yılda özellikle ekonomi alanında tarihi bir başarı ortaya koydu.
Bu yıl Türkiye 15 Temmuz'daki darbe girişiminin yanı sıra çeşitli terör örgütlerinin bir çok eylemine maruz kaldı.
Tüm bunlara rağmen Türkiye dev projeleri ardı ardına açtı ve yenilerinin çalışmalarına başladı. 
Bitmedi dev projler devam ediyor. Ve Kanal İstanbul dünyada güzel bir proje olacak. Sadece Türkiye'nin değil dünyanın en büyüğü olacak. 
Enerji projeleri ülkemizin çok iddialı olduğu bir başka alan. Mersin Akkuyu nükleer santralini 2023'te hizmete açmayı planlıyoruz.

Yeni hedef Afrika 

Bu yıl Afrika'ya ağırlık vereceğiz. Afrika'daki bütün ülkelere büyükelçiliklerimizi açacağız. MÜSİAD'ın bu etkinliğinde de Afrika ve Asya'ya özel önem verildiğini görüyorum. Burada kışken, ben Afrika ülkelerini dolaşacağım, yoğunlaşıyorum.
Malum yapıyı oradan da kaldırmak için MÜSİAD Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte adım atmalıdır.

Bu ikiyüzlülük, sizi de vuracak

Bu ülkenin içinde yaşayan PKK'nın parlamentodaki uzantılarına yönelik yargının attığı bir adım var. Burada dokunulmazlık kalktı mı, kalktı. Yargı üzerine düşen görevi yapıyor. Bunların bir kısmı kaçıp Batı'ya , Avrupa'ya gitti.
Buradan kaçan teröristlere kim kapılarını açıyor, Başbakanlar, Cumhurbaşkanları... Acaba Türkiye oradan kaçan teröristlere kapısını açsa bunların duruşu nasıl olur merak ediyorum. Buradan uyarım bu sizi bumerang gibi vuracak, hem de çok kötü vuracak.
Hem PKK'yı terör listesine koyacaksın, hem teröristlere kapını açacaksın. Bu ikiyüzlülüktür.

AB'ye rest: Hemen geçirin  

Utanmadan sıkılmadan ne diyorlar Türkiye'nin AB üyeliği gözden geçirilmeli. Geç kaldınız, hemen gözden geçirin. Ama gözden geçirdiğinizde nihai kararınız verin. Biz terörle mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz. Biz yüzlerce, binlerce şehit verdik, bunu görmezden gelemeyiz.

Bizim arkamızda halk var  

Dokunulmazlığın kaldırılmış. Tabii ki yargı seni sorgulayacak. Sen aynen normal bir vatandaş gibisin bunun hesabını vereceksin, vermezsen bedelini ödeyeceksin.
Siyasi parti liderleri bile gidiyor aynen ifadesini veriyor. Siz meydan okudunuz bizim arkamızda PKK, YPG, PYD var dediniz, gelsin onlar sizi kurtarsın.
Bizim arkamızda terör örgütleri yok bizim arkamızda halk var Hakk var, farkımız bu. 

Konular:

Yorumlar