POLİTİKA

Steinmeier'ın Erdoğan karşısındaki hali Can Dündar'ı üzecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i kabul etti.

Steinmeier'ın Erdoğan karşısındaki hali Can Dündar'ı üzecek
Türkiye'nin terör karşısındaki kararlı duruşuna tüm Batı gibi kuyruğuna basılmışcasına tepki gösteren ülkelerden Almanya'nın Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan tarafından Ankara Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edildi. Kabulde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yer aldı.

Bu sefer etkilenmişe benziyor

Alman Bakanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısındaki vaziyetinin, pasaportla ödüllendirdikleri firari Can Dündar'la birkaç gün önce verdiği pozlardaki halinden oldukça uzak olduğu gözlendi.  

Görüşme sırasında Steinmeier'ın ayaklarını birleştirip, ellerini bacaklarının arasında tutarak çekingen, sağına soluna bakınan bir görüntü çizmesi dikkat çekti.

İlişkilerin gerilmesi üzerine geldi

Almanya'nın kaçak HDP'lilere, terör örgütü PKK'lılara ve terör örgütü FETÖ'cülere kucak açmasını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tepkisini sert bir dille ifade etmiş, buna karşılık Steinmeier da "Erdoğan'ın sözlerini anlayamıyorum" demişti. 

Telefonda bekletilip, yüzüne kapatılmıştı

Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda Alman yayın organı Deutsche Welle ilginç bir iddia ortaya atmıştı.

DW'de yer alan habere göre; Steinmeier,Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan defalarca randevu alamamış, randevu verilince ise uzun süre telefonda bekletilmiş, ardından da telefon yüzüne kapatılmıştı.

Can Dündar'ı üzen görüntüler

Öte yandan, 15 Temmuz'dan bir süre önce Almanya'ya kaçan Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar, Steinmeier'la görüşmüş, görüşmenin ardından çekilen fotoğrafı Twitter hesabından yayınlamıştı.

Dündar, yaptığı paylaşımda Almanya'nın kendi yayın organı DW'nin öne sürdüğü 'telefonda bekletme' haberini yalanlarcasına "Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, dün Türk mevkidaşı tarafından telefonda bekletildiği iddiasından çok etkilenmişe benzemiyordu" ifadelerini kullanmıştı.


 

Konular: dw, Türkçe, steinmeier, erdoğan,

Yorumlar