POLİTİKA

TBMM'de CHP-HDP rezaleti

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin TBMM Anayasa Komisyonundaki görüşmelerine devam edildi. Oturuma CHP ve HDP milletvekillerinin barbarca tarzları damga vurdu.

TBMM'de CHP-HDP rezaleti
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan komisyonda, Şentop'un maddeler üzerindeki görüşmelerin başladığını belirterek, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'e birinci madde üzerinde söz vermesine CHP ve HDP milletvekilleri tepki gösterdi.

AK Parti milletvekilleri ile CHP ve HDP milletvekilleri arasında sözlü tartışma başladı. Başer konuşmasını sürdürürken CHP'li ve HDP'li milletvekilleri itirazlarına devam etti. 

Salonda oluşan gürültü nedeniyle Başer'in konuşmasının duyulmasında güçlük çekildi. Başer'in konuşması boyunca CHP'li milletvekilleri yüksek sesle itirazlarına devam ettiler.

CHP'liler slogan attı

Bu sırada bazı CHP'li milletvekillerinin terör örgütü DHKP-C'liler gibi "Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek" şeklinde slogan atmaları üzerine AK Parti milletvekilleri de "Biz halka hesap veriyoruz. Siz hesap veremiyorsunuz." karşılığını verdi.

Karşılıklı tartışmalar ve gerginlik bir süre daha devam etti. 

Şentop daha sonra CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'e söz verdi. Gök'ün konuşması sırasında bazı AK Partili milletvekilleri salonda sessizlik sağlanmasını isteyerek, "Biz onların yaptığı gibi yapmayalım. Biz dinliyoruz, siz konuşun." dedi.

Oturumda CHP'l milletvekillerin fiili saldırıları da gözlendi. 

Konular:

Yorumlar