POLİTİKA

Türkiye'nin insana verdiği değere Almanya 5 asır sonra ulaşacak

Türkiye ziyaretinde Başbakan Yıldırım ile bir araya gelen Almanya Başbakanı Merkel, ortak düzenlenen basın toplantısında ülkesinin her ay 500 mülteci alacağını belirtti. Merkel'in açıkladığı rakama göre Almanya, Türkiye'nin insana verdiği değere 5 asır sonra ulaşacak.

Türkiye'nin insana verdiği değere Almanya 5 asır sonra ulaşacak
Dünyayı şaşkına çeviren bir yükün altından kalkarak, Suriye'deki iç savaştan kaçan yaklaşık 3 miyon mazluma kapısını açan Türkiye'nin verdiği insanlık dersini takdir etmekten bile çekinen Batı liderlerinin şaka gibi açıklamalarının son örneğini Almanya Başbakanı Merkel verdi.

"Destek olmak istiyoruz"

Başbakan Yıldırım ile ortak basın toplantısında konuşan Merkel, "Gaziantep'e gitmiştim, mültecilerin durumuna baktığınızda bu paraya her gün ihtiyaçları var. Bu nedenle destek olmak istiyoruz. Yine Almanya mülteci kabul etmeye devam edecek. Her ay 500 mülteci kabul etmeye karar verdik" ifadelerini kullandı.

Almanya 500 yıl sonra ulaşacak

Başbakan Yıldırım ile de bir araya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinin her ay 500 mülteci alacağını açıkladı. Merkel'in açıklamasına göre bir hesaplama yapılacak olursa Almanya, Türkiye'nin insana verdiği değere tam 500 yıl sonra ulaşacak.

 

Konular: Binali Yıldırım, türkiye, mülteci, 500 mülteci,

Yorumlar