POLİTİKA

Vatandaştan Kılıçdaroğlu'na '2 milyonluk fatura' sorusu

Ataşehir'de bulunan Kılıçdaroğlu, yanına gittiği vatandaşların CHP'li Elif Doğan Türkmen'in TBMM'ye ödettiği yaklaşık 2 milyon TL’lik haberleşme faturası hakkındaki sorularını "Etik değil, sınır getirilmesi lazım" diyerek savuşturdu.

Vatandaştan Kılıçdaroğlu'na '2 milyonluk fatura' sorusu
İstanbul Ataşehir'de ziyaretlerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sokakta yanına gittiği vatandaşların 'CHP'li Elif Doğan Türkmen'in 2 milyon TL’lik haberleşme faturasını' sorması üzerine, “Sınır getirilmesi lazım. Yapılan kanuna aykırı değil ama etik değil. Her kuruşun hesabını bu millete vermemiz lazım.” dedi.

Sınırlama getirilmeli

Vatandaşın sorusu üzerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, meclisin haberleşme giderlerine sınırlama getirmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Sınır gelmediği zaman bu 1 milyon değil, 50 milyon da gönderebilir. Ama doğrusu nedir sınır getirecektiniz. Kimse istismar etmemeli. Biz ne yaptık? Arkadaşımıza dedik ki kusura bakmayın buradan ayrılacaksınız. Yapılan kanuna aykırı değil ama etik değil. Her kuruşun hesabını bu millete vermemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Konular: Ataşehir, elif doğan, kılıçdaroğlu,

Yorumlar